Neutralny teren posłużył Chełminiance Chełmno

Chełminianka Chełmno wygrała 2:0 w Kijewie Królewskim z Łokietkiem Petrokan Brześć Kujawski. Trafienia dla naszego zespołu zaliczyli Dawid Cylc w 55. oraz Wojciech Ernest w 89. minucie meczu.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski, Szpankiewicz [żk], Orlicki, Śmigielski (89 Bolt) – Kaczkowski (k), Marks, Piasecki (67 Olszewski), Cylc, Rogulski (75 Ernestowicz), Ernest.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Początkowe lepsze okazje do zdobycia bramek mieli goście. W 22. minucie gry Mateusz Kawała popisał się, ratując chełmnian kilkukrotnie w jednej akcji. Chwilę później Łokietek skierował piłkę do siatki, lecz sędzia liniowy podniósł chorągiewkę z tego powodu, że jeden z przyjezdnych był na pozycji spalonej. Na krótko przed zejściem do szatni przed idealną szansą na strzelenie gola stanął Dawid Cylc, lecz młody zawodnik po minięciu golkipera rywali nie wcelował futbolówki w światło bramki.

Wychowanek UKS-u Chełmno znalazł w końcu sposób na pokonanie bramkarza z Brześcia Kujawskiego w 55. minucie rywalizacji, gdy efektownie wykończył akcję, po otrzymaniu podania od Dawida Piaseckiego. Niewiele czasu później już sam „Piasek” znalazł się sam na sam z golkiperem brześcian, ale w dalszej fazie sytuacji był zmuszony wycofać piłkę do Wojciecha Ernesta, którego uderzenie nie trafiło do siatki.

Następnie mecz uspokoił się, a Chełminianka Chełmno kontrolowała sytuację. W 80. minucie spotkania efektownym strzałem z woleja popisał się Szymon Marks, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Krótko przed ostatnim gwizdkiem dalekie podanie do Ernesta posłał Piotr Kaczkowski. Doświadczony napastnik ograł defensora z Brześcia Kujawskiego, znalazł się jeden na jeden z bramkarzem przeciwników i pewnie umieścił piłkę w bramce, ustalając wynik dzisiejszego starcia na 2:0.

W najbliższy weekend chełmnianie zagrają na wyjeździe z Notecianką Pakość. Początkowo w najbliższą środę miał odbyć się mecz z Orlętami Aleksandrów Kujawski, lecz ostatecznie te ligowe zaległości zostaną odrobione 8 czerwca.