Chełminianka ponownie lepsza od Cuiavii

Chełminianka Chełmno zakończyła sezon 2015/2016 w bardzo dobrym stylu. Zawodnicy z „miasta zakochanych” pokonali na wyjeździe 4:0 Cuiavię Inoworcław.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski, Orlicki [żk], Szpankiewicz [żk], Śmigielski, Kaczkowski (k), Marks [żk], Piasecki (60 Bolt), Rogulski, Ernestowicz, Ernest.

Wynik spotkania otworzył Wojciech Ernest z „główki” w 17. minucie meczu po zagraniu otrzymanym od Dawida Piaseckiego. Współpraca tej dwójki przyniosła trafienie już w rywalizacji z m.in. Sadownikiem Waganiec. Na kolejne gole chełmnianie musieli czekać do drugiej połowy starcia. W międzyczasie gospodarze mieli sporadyczne wypady, jednak Mateusz Kawała nie skapitulował ani razu.

W 66. minucie spotkania Przemysław Ernestowicz mógł cieszyć się ze swojej debiutanckiej bramki w IV lidze. Byłemu zawodnikowi UKS-u Chełmno w tej najważniejszej dla niego sytuacji pomógł Piotr Kaczkowski, który dograł mu futbolówkę. Po tym inowrocławianie zaczęli godzić się z tym, że ostatni akt sezonu będzie taki sam jak ostatnia część rundy w ich wykonaniu. Pod sam koniec meczu defensywa gospodarzy przyjęła na swoje konto jeszcze dwa gole.

W 84. minucie gry Kaczkowski umieścił piłkę w siatce po podaniu od Ernesta. Na krótko przed ostatnim gwizdkiem sędziego Krzysztofa Kanclerza z Bydgoszczy został ustalony wynik spotkania. Uczynił to ten, który otworzył rezultat, a więc popularny „Erni” po dograniu od Szymona Marksa. Chełminianka skończyła zmagania dobrym akcentem. Piłkarze znad Wisły nie przegrali ostatnich siedmiu meczów, tracąc tylko punkty raz w pechowo zremisowanym 2:2 pojedynku z Orlętami Aleksandrów Kujawski. W sezonie 2015/2016 chełmnianie zostali szóstą drużyną IV ligi kujawsko-pomorskiej.