Ta ostatnia sobota

W Inowrocławiu z tamtejszą Cuiavią Chełminianka Chełmno zakończy sezon 2015/2016 w IV lidze kujawsko-pomorskiej.

Ostatni akt naszych zmagań rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00. Mecz poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszcz w składzie: Krzysztof Kanclerz, Michał Głowacki oraz Marcin Modry. Inowrocławianie są w zgoła odmiennych nastrojach od zawodników z „miasta zakochanych”. Najbliższy rywal chełmnian nie wygrał już od siedmiu spotkań. W związku ze słabymi wynikami trenerem naszych przeciwników przestał być Artur Polehojko. Cuiavia zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli i ma już zapewnione utrzymanie w IV lidze.

W pierwszym meczu w Chełmnie drużyna z Inowrocławia przegrała aż 0:4. Hat-trickiem w tamtym pojedynku popisał się Wojciech Ernest, a jedno trafienie dołożył Bartek Majorek, który po udanej rundzie jesiennej powrócił do A-klasowego Pomowca Kijewo Królewskie. Chełmnianie mogą w sobotę powalczyć o to, aby przy korzystnym układzie rozstrzygnięć awansować nawet na piąte miejsce w tabeli. Za to Cuiavia może pokusić co najwyżej o przesunięcie się o jedną lokatę w górę.

30. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej - zastaw par:
Data Gospodarze Wynik Goście
Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski