Z Orlętami po raz pierwszy w lidze

Ósma kolejka IV ligi w grupie kujawsko-pomorskiej przyniesie drużynie Chełminianki Chełmno wyjazd na mecz z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 września, a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00. Pojedynek poprowadzi trójka arbitrów w składzie: Łukasz Bania (Toruń), Mateusz Gajewski (Złotopole) oraz Krzysztof Kaczmarek (Toruń).

Szkoleniowcem Orląt jest Dariusz Durda, który kierował Chełminianką w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Drugą znaną twarzą w aleksandrowskiej ekipie jest Przemysław Żbikowski – defensor reprezentujący do niedawna nasz klub. Przed obecnymi rozgrywkami Durda wahał się między pozostaniem w „mieście zakochanych” a powrotem do Aleksandrowa, lecz były piłkarz bydgoskiego Zawiszy wybrał drugą opcję. Dodaje to niedzielnej rywalizacji dodatkowych podtekstów.

Chełminianka po raz pierwszy w swej historii podejmie Orlęta w meczu ligowym. W aktualnym sezonie drużyna z Aleksandrowa Kujawskiego nazbierała w siedmiu meczach dziesięć punktów – daje jej to minimalnie wyższą od chełmnian, bo siódmą lokatę w klasyfikacji zespołów. Orlęta, podobnie jak drużyna Rafała Baranowskiego, przegrywały na razie wyłącznie z klubami z czołówki tabeli (porażki z Unią/Drobex Solec Kujawski, Chemikiem Bydgoszcz i Rol.Ko Konojady). W ostatnich dwóch IV-ligowych spotkaniach Dariusz Durda mógł świętować po domowej wygranej z Lechem Rypin oraz wyjazdowym triumfie z Piastem Złotniki Kujawskie. Kto wyjdzie zwycięsko ze starcia ekip, które są w „gazie”?