Chełminianka Chełmno przechytrzyła Orlętą!

W pojedynku pomiędzy Orlętami Aleksandrów Kujawski a Chełminianką Chełmno górą okazali się chełmnianie, którzy na obcym terenie ograli swojego rywala 2:1 (0:0). Drużyna z „miasta zakochanych” dzięki tej wygranej przesunęła się na siódme miejsce w tabeli.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Śmigielski, Szpankiewicz, Orlicki, Majorek – Baranowski (70 Murawski), Marks, Kaczkowski (K), Piasecki [żk], Nalaskowski – Ernest.

Przed meczem trudno było wskazać wyraźnego faworyta dzisiejszego spotkania. Ekipa trenowana przez Dariusza Durdę posiadała w swoim ręku atut w postaci swojego boiska. Pierwsza połowa rywalizacji nie przyniosła goli na stadionie w Aleksandrowie Kujawskim. Dopiero druga część gry miała dać decydujące trafienia.

W 60. minucie pojedynku sędzia Łukasz Bania z Torunia podyktował bardzo problematyczny rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Witucki, dając swojej drużynie prowadzenie.

Piłkarze Chełminianki Chełmno pokazali charakter, odrabiając straty i ostatecznie wygrywając niedzielne spotkanie. W 67. minucie meczu Wojciech Ernest odegrał piętą do Piotra Kaczkowskiego, a ten drugi wyszedł sam na sam z bramkarzem z Aleksandrowa i pokonał goalkeepera gospodarzy.

Cztery minuty później Oskar Nalaskowski podał do Kaczkowskiego, popularny „Kaczek” zwodem oszukał defensorów Orląt i strzelił bramkę po długim słupku. Zespół Dariusza Durdy nie podniósł już się po tym ciosie i komplet punktów zgarnęła ekipa Rafała Baranowskiego.

Z przebiegu całego spotkania można je ocenić jako wyrównane. Orlęta także miały swoje okazje, jednakże skuteczność i szczęście stały dziś po stronie chełmnian. Po wygranej trzeba wyróżnić cały zespół, ale szczególnie dobre zawody rozegrali Piotr Kaczkowski i Dawid Szpankiewicz. Natomiast Dariusz Durda i Przemysław Żbikowski nadal nie będą mogli mieć pozytywnych wspomnień związanych z Chełminianką Chełmno.