Wymazać wpadkę z poprzedniego weekendu

Zawodników Chełminianki Chełmno czeka ostatni IV-ligowy wyjazd w rundzie jesiennej. Piłkarze Rafała Baranowskiego udadzą się w sobotę do Zbrachlina, aby o godzinie 12:00 rozpocząć swój mecz z Sadownikiem Waganiec.

Najbliższy rywal KS-u po trzynastu kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów. W ostatniej serii gier następny przeciwnik chełmnian przegrał na wyjeździe 2:4 z Piastem Złotniki Kujawskie. Sadownik wygrał drugą grupę „okręgówki” w ubiegłym sezonie, ale rzeczywistość IV-ligowa okazała się dla graczy Jacka Zawidzkiego bardzo brutalna.

Na razie Sadownik, wraz z Promieniem Kowalewo Pomorskie i Włocłavią Włocławek, jest typowany jako wyraźny kandydat do spadku. W Wagańcu na pewno będą chcieli podreperować sobie dorobek punktowy przed zakończeniem pierwszej części rozgrywek, aby z wiarą rozpocząć piłkarską wiosnę.

Chełminianka Chełmno nie miała jeszcze okazji mierzyć się w lidze z Sadownikiem – będzie to pierwsze starcie drużyn w ich historii. Rywalizację poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszczy w składzie: Dariusz Drozd, Bartosz Kowalczyk i Marcin Nowakowski.

Kolejka 14
Data Gospodarze Wynik Goście