Pechowa trzynasta kolejka dla Chełminianki Chełmno

Bardzo niespodziewanie drużyna Chełminianki Chełmno przegrała na własnym stadionie aż 2:6 (1:2) z Notecianką Pakość. Jedyne bramki dla chełmnian zdobyli Dawid Rogulski oraz Tomasz Grzelecki.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Majorek, Murawski [77 czk], Orlicki [żk], Śmigielski, Baranowski [żk], Marks [żk], Kaczkowski (K) [żk], Rogulski, Grzelecki, Piasecki (64 Ernest).

Sam początek meczu należał do gospodarzy, którzy grali dynamicznie, sprawiając tym samym problemy swoim rywalom. Piłkarze Rafała Baranowskiego stracili czujność – Notecianka zaczęła wyprowadzać groźne akcje, śląc sygnały ostrzegawcze klubowi znad Wisły. W końcu w dwunastej minucie gry Mateusz Kawała skapitulował po raz pierwszy. Jeszcze przed upływem dwudziestej minuty Bartłomiej Delekta podwyższył rezultat spotkania.

Euforia w szeregach pakościan była całkowicie słuszna, ponieważ to Chełminiankę wymieniano jako zdecydowanego faworyta rywalizacji. W 39. minucie meczu na bramkę gości uderzał Dawid Piasecki, golkiper odbił futbolówkę, którą do siatki skierował drugi Dawid – tym razem Rogulski. Do przerwy utrzymał się wynik 1:2 i szansa na dogonienie, a nawet prześcignięcie rywala w liczbie goli.

Po zmianie stron chełmnianie nieskutecznie szukali szans na pokonanie bramkarza z Pakości. Chwilę po tym, gdy do końca zostało pół godziny gry, dla obu ekip padły bramki, lecz w obydwóch przypadkach sędzia dopatrzył się spalonych. W 67. minucie indywidualną akcją popisał się Rogulski, który odegrał futbolówkę do świeżo wprowadzonego Wojciecha Ernesta, lecz były piłkarz świeckiej Wdy trafił w słupek.

Krótko po tym Notecianka wyprowadziła dynamiczną akcję, pokonując po raz trzeci w rywalizacji Kawałę. W 77. minucie meczu Piotr Murawski musiał opuścić plac gry za drugą żółtą kartkę. 180 sekund po tym przyjezdni ponownie skierowali piłkę do siatki. Chełmnianie od razu odpowiedzieli trafieniem Tomasza Grzeleckiego po podaniu od Ernesta.

Zrezygnowana Chełminianka Chełmno straciła jeszcze do końca spotkania dwa, zupełnie niepotrzebne, gole. Piłkarze z „miasta zakochanych” rozczarowali i trudno wskazać jednoznaczne przyczyny klęski. Zawodnicy Rafała Baranowskiego zajmują obecnie szóste miejsce w IV lidze i po przegranej z Notecianką Pakość zmniejszyła się ich przewaga nad dolną częścią klasyfikacji drużyn.