Już w środę puchar w Chełmnie

1/8 finału Pucharu Polski KPZPN – to na takiej fazie rozgrywek znajdują się aktualnie zawodnicy Chełminianki Chełmno. Już w najbliższą środę o godzinie 16:00 podopieczni Rafała Baranowskiego zmierzą się u siebie z Chemikiem Bydgoszcz o awans do 1/4 finału.

Zespół znad Brdy jest bardzo dobrze znany chełmnianom. Bydgoszczanie zajmują trzecie miejsce w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Piłkarze trenowani przez Piotra Gruszkę dwukrotnie w tym sezonie byli górą w bezpośrednich starciach z Chełminianką. Najpierw w Chełmnie wygrali 4:1, a kilkanaście dni temu, u siebie, ponownie zgarnęli komplet punktów po zwycięstwie 3:0. „Puchar tysiąca drużyn” rządzi się jednak swoimi prawami i w związku z tym w środę może paść praktycznie każdy rezultat.

W razie ewentualnego awansu Chełminianki do 1/4 finału Pucharu Polski KPZPN jej rywalem będą Orlęta Aleksandrów Kujawski, czyli kolejny IV-ligowiec w stawce. Ponadto pewnymi dalszej gry w zmaganiach są już Piast Złotniki Kujawskie, Polonia Bydgoszcz i Lech Rypin. O przejście dalej w środę zawalczą zespoły z par: Mień Lipno – Wda Świecie, Kujawiak Kruszyn – Unia Solec Kujawski oraz Elana Toruń – Sparta Brodnica.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Stadion Miejski, aby dopingować chełmińską drużynę w walce z Chemikiem Bydgoszcz!