Chełminianka najlepsza w Mustang Cup!

Zespół młodzików Chełminianki Chełmno, który jest trenowany przez Arkadiusza Kwellę, odniósł zwycięstwo w niedzielnym Mustang Cup – turnieju rozegranym w Łysomicach.

W zmaganiach, oprócz chełmnian, brały udział: Cyklon Kończewice, Unislavia Unisław, Mustang Ostaszewo oraz drużyny z Torunia – Elana, Włókniarz i Gwiazda. Zawodnicy z „miasta zakochanych” przeszli wstępną fazę bez najmniejszych problemów, wygrywając swe pojedynki po bramkach Olafa Orłowskiego, Kamila Linkowskiego i Jacka Kułakowskiego.

W półfinale zmierzyliśmy się z Elaną Toruń, którą pokonaliśmy 2:0 po golach Kamila Linkowskiego i Patryka Zarembskiego. W ostatnim meczu turnieju naszym rywalem był Cyklon Kończewice. Najważniejsze niedzielne spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0, a jedyne trafienie w meczu zaliczył Kamil Linkowski – mówi Arkadiusz Kwella, trener chełmnian.

Mustang Cup był pierwszym turniejem dla młodzików Chełminianki Chełmno w tym roku. Poziom rywalizacji w Łysomicach był wysoki, więc tym bardziej cieszy fakt, że nasi chłopcy nie stracili nawet bramki – dodaje Kwella, w przeszłości defensor ekipy znad Wisły.