Chełmianka Chełmno trenuje i testuje

Seniorzy Chełminianki Chełmno intensywnie zaczęli przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni Rafała Baranowskiego jeszcze w styczniu rozpoczną cykl gier sparingowych.

Długa przerwa zimowa pozwoli rozegrać chełmnianom dużą liczbę meczów towarzyskich. W poprzednich dniach podawaliśmy wstępną listę sparingpartnerów, natomiast teraz znane są już terminy spotkań:

30.01 – Radzynianka Radzyń Chełmiński – „Sahara”, godzina 11:00

03.02 – Pomowiec Kijewo Królewskie – „Sahara”, godzina 18:00

06.02 – Mustang Ostaszewo – „Sahara”, godzina do ustalenia

13.02 – Strażak/Wda II Przechowo – boczne boisko w Świeciu, godzina 13:00

17.02 – UKS Chełmno – „Sahara”, godzina 18:00

20.02 – Wisła Nowe – „Sahara”, godzina do ustalenia

27.02 – Tor Laskowice – miejsce i godzina do ustalenia

05.03 – wolny termin

12.03 – Gwiazda Starogród lub Puchar Polski

Chełminianka testuje trzech zawodników – dwóch pomocników i napastnika związanych z Chełmnem. Ponadto klub znad Wisły interesuje się jeszcze defensorem. Komplikuje się sprawa Karola Bednarza, który ma zerwane więzadło krzyżowe. Młodego gracza czeka operacja – cała drużyna oraz sztab szkoleniowy z zarządem życzą Karolowi szybkiego powrotu do zdrowia.

W rundzie wiosennej w „mieście zakochanych” nie będzie występować Piotr Murawski. „Muri” wyraził wolę odejścia do Legii Chełmża, grającej na co dzień w klasie okręgowej. Chełmżanie są aktualnie wiceliderem swoich rozgrywek i mają realne szanse na awans do IV ligi. Murawski przywdziewał barwy Chełminianki od sezonu 2012/2013 z krótką przerwą na pobyt w Lisewie. Piotrowi szczerze dziękujemy za wszystkie występy dla naszego zespołu.