Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

30.11.2017

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej przegrali przed własną publicznością z Pogonią Mogilno 1:2 (0:1). Była to pierwsza porażka izbiczan na własnym stadionie od 20 maja, kiedy musieli uznać wyższość Sparty Brodnica.

Kujawianka Izbica Kujawska - Pogoń Mogilno 1:2 (0:1).
Bramki:
Tabaka (75) - Wojciechowski (37), Nawrocki (62).

Kujawianka: Karolak - B. Mielczarek, Czapik ż, Mazurkiewicz (88. M. Biernacki), Osiński (60. Kwiatkowski)- Kuropatwiński, Skupiński ż, Galanciak, Tabaka, Cichowlas - Lewandowski (67. S. Popieliński).

Pogoń: Skowroński ż - Konieczka (46. Cieślewicz), Krajnyk, Urtnowski, Matelski - Jagielski, Łuczak, Szal, Nawrocki(80.Kopliński) - Wojciechowski (90. Woźniak), Mrówczyński (90+3. Śmigielski).

Początek sobotniego spotkania należał do gospodarzy, czego dowodem był celny strzał z 9 minuty Olga Tabaki, który obronił bramkarz przyjezdnych. Minutę później dali o sobie znać piłkarze Pogoni, ale strzał Mateusza Nawrockiego został zablokowany przez obrońców Kujawianki. W 17 minucie najlepszy strzelec IV ligi Kamil Kuropatwiński strzałem z rzutu wolnego trafił w mur, a trzy minuty ten sam zawodnik sprawdził umiejętności Mateusza Skowrońskiego. W 23 minucie składną akcję przeprowadził zespół z Mogilna. Jacek Wojciechowski wyłożył piłkę na 6 metr do Mateusza Nawrockiego, ale ten uderzył za słabo na bramkę Krystiana Karolaka. Dziesięć minut później celnie na bramkę gości z rzutu rożnego uderzał Konrad Czapik. W 37 minucie padała pierwsza bramka tego spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Nawrockiego, Jacek Wojciechowski po odbiciu piłki od poprzeczkiprecyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Kujawianki i było 0:1 dla Pogoni. W tej samej minucie Mateusz Nawrocki zmarnował stu procentową sytuację, mając przed sobą tylko Krystiana Karolaka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i goście schodzili do szatni z przewagą jednego gola.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście z Mogilna. W 51 minucie Wiktor Mrówczyński wyłożył piłkę przed pole karne do Jacka Wojciechowskiego, ale ten przewrócił się przy przyjęciu piłki. Osiem minut później składną akcję przeprowadzili gospodarze, po której strzał Olga Tabaki wybronił Mateusz Skowroński. W 62 minucie goście podwyższyli wynik. Jacek Wojciechowski podał do Mateusza Nawrockiego, a ten strzałem z pola karnego po rękach Krystiana Karolakawpakował piłkę do siatki. Sześć minut później ponownie dali o sobie znać piłkarze Pogoni. Jacek Wojciechowski idealnie zagrał do Filipa Jagielskiego, ale jego strzał powędrował nad bramką gospodarzy. W 75 minucie zespół Kujawianki po wyrzucie z autu i trafieniu Olga Tabaki zdobył kontaktową bramkę. Do końca spotkania pomimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i gospodarze ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym boisku.

Warto zaznaczyć, że piłkarze Kujawianki w ostatnich trzech spotkaniach zgromadzili na swym koncie tylko dwa punkty i do prowadzącego Chemika Bydgoszcz tracą już siedem punktów. Dobrze, że ta runda jesienna już się skończyła. Do zobaczenia wiosną.