Kujawianka Izbica Kujawska Gospodarze

Łukasz Ciechowski Trener

Michał Arciszewski

16.11.2017

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w sobotnim spotkaniu 15. kolejki IV ligi zremisowali na własnym boisku ze Spartą Brodnica 2:2 (1:0).

Kujawianka Izbica Kujawska – Sparta Brodnica 2:2 (1:0).
Bramki:
Lewandowski (25), S. Popieliński (90) – Rupiński (59), Kaczyński (62).

Kujawianka: M. Mielczarek – Osiński (46. M. Biernacki), Czapik ż, Mazurkiewicz, B. Mielczarek (69. Jędrzejewski) – Kuropatwiński, Skupiński, Cichowlas, Tabaka, Galanciak – Lewandowski (69. S. Popieliński).

Sparta: Wiśniewski – Argalski, Lamka ż, Janczak, Simson – Rupiński (85. Gajkowski), Kovch, Koczur, Ciechowski (79. Sz. Ciechowski), Kaczyński (87. Wesołowski) – Reise ż.

Piłkarze Kujawianki nadal nie mają szczęścia do zespołu Sparty Brodnica. W czterech ostatnich spotkaniach przegrali z nimi wszystkie konfrontacje (2 w III lidze i 2 w IV lidze). W sobotnim spotkaniu zanosiło się na piątą porażkę, ale w ostatniej minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Ale po kolei.

Początek spotkania należał do podopiecznych Grzegorza Brzezińskiego. Już w 9 minucie strzał Łukasza Galanciaka wybronił Mateusz Wiśniewski. Dosłownie kilka sekund później klasyczną kontrę przeprowadzili goście, ale Kaczyński przegrał pojedynek z Mateuszem Mielczarkiem. W 15 minucie składną akcję przeprowadzili gospodarze, po której strzał Kamila Kuropatwińskiego wybronił bramkarz Sparty. Dziesięć minut później piłkarze Kujawianki objęli prowadzenie. Dokładne podanie Filipa Skupińskiego wykorzystał Maciej Lewandowski, który płaskim strzałem w lewy róg umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach spotkania przy zmiennej pogodzie na boisku wiało nudą, a obie drużyny marzyły już o zejściu do szatni. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Maciej Lewandowski z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie potrafił zamknąć akcji.

Z początkiem drugiej połowy optyczną przewagę posiadali goście z Brodnicy. W 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu róźnego i w zamieszaniu podbramkowym Marcin Rupiński z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później piłkarze Sparty podwyższyli wynik, gdzie po dośrodkowaniu w pole karne i błędzie bramkarza Kujawianki (niepotrzebnie wyszedł z bramki), Bartosz Kaczyński strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych fragmentach spotkania gospodarze dążyli do wyrównania, ale nie mogli znaleźć sposobu na defensywę przyjezdnych. W 84 minucie zespół z Brodnicy mógł podwyższyć wynik, ale uderzenie Radosława Simsona trafiło w poprzeczkę bramki Kujawianki. Pięć minut później kolejnej dogodnej sytuacji nie wykorzystali piłkarze Sparty, gdzie po kontrataku Mateusz Wesołowski z kilku metrów uderzył obok bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem przyjezdnych, to w 90 minucie po podaniu Kamila Kuropatwińskiego do wyrównania doprowadził Sebastian Popieliński.