LKS Ślesin - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski

Dariusz Augustyniak (zmarł 24.10.2015) Kierownik drużyny

Bartek Braciszewski

18.10.2014

Biały Orzeł (w końcu) pokonany !!!

fot.http://www.lm.pl

Dzisiejsze spotkanie z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski było dla zawodników LKS-u bardzo ważne. Po pierwsze chcieli utrzymać miano niepokonanej drużyny w obecnym sezonie, po drugie - po raz szósty na jasień zainkasować komplet punktów na własnym boisku, no i po trzecie - w końcu pokonać zespół z Koźmina, z którym jak dotąd przegraliśmy wszystkie cztery mecze w rozgrywkach czwartoligowych.

Pierwsza cześć spotkania nie przyniosła bramek mimo kliku dogodnych sytuacji. Głównie Łukasz Pietrzak starał się niepokoić defensywę gości, ale żaden z jego strzałów nie znalazł drogi do siatki. Początek drugiej połowy wyglądał podobnie. Naszym zawodnikom ciężko było przedrzeć się przez wzmocnioną obronę koźminian i dopiero po wejściu na plac gry zmienników nasza gra się ożywiła.

Najpierw dogodnej sytuacji nie wykorzystał Paweł Krygier, którego strzał nogami wybronił bramkarz gości, a kilka minut później żadnemu z naszych zawodników nie udało się wykończyć bardzo dobrego dośrodkowania Waldka Kaźmierczaka.

Nadeszła 78 minuta i w końcu obrona Białego Orła "pękła". Zagraną z głębi pola piłkę głową przedłużył Łukasz Pietrzak, ta trafiła pod nogi Pawła Błaszczaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem dał prowadzenie naszej drużynie.

Cztery minuty później Dawid Jarka prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Pietrzaka, który stanął oko w oko z bramkarzem przyjezdnych i ze stoickim spokojem podwyższył prowadzenie LKS-u.

W doliczonym czasie gry wynik ustalił Paweł Błaszczak, który znakomitym uderzeniem z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie Krystiana Robaka.

LKS ŚLESIN – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 3:0 (0:0)

Bramki: Paweł Błaszczak (78'), Łukasz Pietrzak (82'), Paweł Błaszczak (92')

Żółte kartki: Michał Kwiatkowski, Bartłomiej Siek, Waldemar Kaźmierczak - Wojciech Kamiński,

Skład LKS-u: Marcin Wojciechowski– Rafał Dębowski (58' Paweł Krygier), Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki, Bartosz Andrzejewski – Michał Kwiatkowski (61' Waldemar Kaźmierczak), Bartłomiej Siek (71' Łukasz Kujawa), Dawid Jarka,Krystian Robak (kpt.), Łukasz Pietrzak – Paweł Bryzgalski (69' Paweł Błaszczak)