Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

27.09.2015

Piłkarze izbickiej Kujawianki w 8. kolejce III ligi przegrali na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski 0:4 (0:2).

Centa Ostrów Wielkopolski - Kujawianka Izbica Kujawska 4:0 (2:0).
Bramki:
Dawid Kuczyński (30), Paweł Olejnik (33), Tomasz Adamiak (84, karny), Szymon Kucharski (88).

Centra: Filipiak - Zając, Sikora, Adamiak, Wandzel - Strączkowski, Jasiński, Kupczyk (86. Płokarz), Olejnik (46. Ciupka) - Kuczyński (82. Sz. Kucharski), Rodin (78. Dolny).

Kujawianka: M. Mielczarek – Łepski ż, Zentkiewicz (80. Popieliński), Mazurkiewicz, Wachowiec (44. Imiołek) – Kuropatwiński, Behlke ż, Biernacki (80. Rybiński), Komorowski – Gląba, Lewandowski ż.

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 30 minucie. Po szybkiej kontrze i podaniu Szymona Strączkowskiego, Dawid Kuczyński zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Trzy minuty później na 2:0 ładnym strzałem głową podwyższył Paweł Olejnik. Goście z Izbicy Kujawskiej też mieli swoje sytuacje do zdobycia bramki, ale Rafał Biernacki w prostej sytuacji uderzył w słupek. W 44 minucie po za polem karnym piłkę złapał Mateusz Mielczarek i za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. Między słupkami musiał stanąć Jakub Imiołek, który zmienił Tomasza Wachowca.

Po przerwie piłkarze Centry chcieli podwyższyć wynik, ale w ich akcjach brakowało wykończenia. Goście grając w dziesięciu też mieli swoje sytuacje, ale Maciej Lewandowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Centry. W końcówce spotkania gospodarze zadali ostateczne ciosy. Najpierw rzut karny pewnie wykorzystał Tomasz Adamiak , a na dwie minuty przed końcem wynik ustalił Szymon Kucharski.