Autor:

Bartek Braciszewski

Utworzono:

01.05.2015

Aż osiem bramek obejrzeli kibice, którzy w piątkowy poranek zjawili się na Stadionie Miejskim w Ślesinie. Miejscowy LKS pokonał zespół Gromu Wolsztyn 5:3 i umocnił się na fotelu lidera IV ligi.

Już w piątej minucie po błędzie defensywy Gromu do siatki rywali trafił Paweł Błaszczak. Wolsztynianie sprezentowali zespołowi Damiana Augustyniaka również dwa kolejne gole. Najpierw w dwudziestej drugiej minucie rzut karny po zagraniu ręką piłkarza Gromu wykorzystał Łukasz Łajdecki. W 26. minucie zaś złe wybicie bramkarza gości dotarło do Dawida Kierzka, który dalekim lobem dał prowadzenie LKS 3:0.

Tak duża przewaga uśpiła gospodarzy. Jeszcze przed przerwą ślesinianie stracili pierwszego gola. W 44. minucie Dawida Kołodziejczaka pokonał Tomasz Pawlak. Po zmianie stron ślesinianie podwyższyli prowadzenie na 4:1. Po akcji lewą stroną Łukasza Pietrzaka w polu karnym z najbliższej odległości uderzał Dawid Kierzek.

Gdy wydawało się, że LKS znów ma spotkanie pod kontrolą, w 54. minucie Grom strzelił bramkę na 4:2. W dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Pawlak i mocnym strzałem nie dał żadnych szans Dawidowi Kołodziejczakowi. Ślesinianie odpowiedzieli pięć minut później po kolejnej dwójkowej akcji Kwiatkowski – Pietrzak. Skrzydłowy LKS zagrał do napastnika lidera IV ligi, a ten pięknym strzałem w okno podwyższył wynik na 5:2.

Po raz kolejny jednak ślesinianie nie byli w stanie utrzymać wyniku. W 69. minucie Grom przeprowadził kontratak. W sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Dulat, minął Dawida Kołodziejczaka, ale za mocno wypuszczona piłka powędrowała aż do linii końcowej. Gdy wydawało się, że akcję trzeba będzie budować od nowa, piłkarz Gromu niespodziewanie uderzył z ostrego kąta, zaskakując defensywę LKS i umieszczając piłkę w siatce.

Po meczu trener Damian Augustyniak powiedział:

- Bycie liderem do czegoś zobowiązuje. Nie można sobie pozwolić na stratę trzech bramek na własnym boisku. Dużo problemów mieliśmy w liniach defensywnych z prostopadłymi piłkami. Każda taka piłka sprawiała, że zawodnicy Gromu wychodzili na czystą pozycję. Musimy na to zwrócić uwagę i ten element poprawić.

LKS Ślesin - Grom Wolsztyn 5:3 (3:1)

bramki:1:0 Paweł Błaszczak (5'), 2:0 Łukasz Łajdecki (22' rzut karny), 3:0 Dawid Kierzek (26'), 3:1 Tomasz Pawlak (44'), 4:1 Dawid Kierzek (52'), 4:2 Tomasz Pawlak (54'), 5:2 Łukasz Pietrzak (59'), 5:3 Paweł Dulat (69')

Żółte kartki dla LKS-u: Bartłomiej Siek, Krzysztof Siedlecki

Skład LKS-u: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski (60’ Łukasz Kujawa), Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz (44’ Mateusz Majewski), Bartosz Andrzejewski, Michał Kwiatkowski, Adrian Majewski, Dawid Jarka (69' Bartłomiej Siek), Dawid Kierzek (78’ Krzysztof Siedlecki), Łukasz Pietrzak, Paweł Błaszczak