Autor:

Filip Tomiak

Utworzono:

29.03.2015

W meczu 17. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła Borek Wlkp. pokonała Orlę Jutrosin 1:0.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania to totalna dominacja gospodarzy. W 5. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Koniecznego piłkę głową uderzył Tomasz Molka, ale bramkarz Orli instynktownie wybronił strzał pomocnika biało-zielonych. Niespełna 60 sekund później Krzysztof Konieczny wykonywał rzut wolny. Jego bezpośredni strzał odbił się jednak od wewnętrznej strony słupka i nie znalazł drogi do bramki. W 30. minucie Cezary Tomczak w roli dośrodkowującego, Krzysztof Konieczny w roli uderzającego. Strzał głową pomocnika Wisły trafił ponownie w słupek. Po pierwszej połowie Wisła Borek Wlkp. powinna wysoko prowadzić, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tobiasz Pelczyk, strzał Tomasz Molki trafił w słupek, a uderzenie Michała Kasprzaka zza pola karnego minimalnie minęło bramkę Dawida Sobieraja.

W drugiej połowie na Stadionie Miejskim w Borku Wlkp. wiało nudą. Akcje obu drużyn kończyły się na obrońcach drużyny przeciwnej. W 55. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy z Jutrosina, jednak silny strzał pomocnika Orli przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Emocje w tym spotkaniu pojawiły się w ostatnich minutach. Wisła w tym okresie gry wykonywała bardzo dużo rzutów rożnych. Po jednym z nich najlepiej w polu karnym zachował się Rafał Kaźmierczak, który z bliska wpakował piłkę do siatki rywali. Po wznowieniu gry sędzia zakończył spotkanie i to gospodarze mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w rundzie wiosennej.