Autor:

Bartek Braciszewski

Utworzono:

12.10.2014

Co najmniej do niedzieli do godz. 16:45, LKS Ślesin będzie liderem grupy południowej IV ligi. To właśnie wtedy zakończy się spotkanie Białego Orła Koźmin Wlkp. z dotychczasowym liderem Obrą Kościan. Jeśli goście zremisują lub przegrają swój mecz w Koźminie to ślesinianie zagoszczą na pierwszym miejscu na dłużej.

Awans na pozycję lidera był możliwy dzięki dzisiejszemu zwycięstwu naszego zespołu nad SKP Słupca 1:0.

Dzisiejsze spotkanie nie było zbyt ładnym dla oka widowiskiem. Na boisku dominowała twarda walka, która czasami była zbyt ostra i sędzia karał zawodników żółtymi kartkami. Jedyna – jak się później okazało - bramka tego meczu padła w 7 minucie spotkania. Jeden z zawodników LKS-u był faulowany przy linii środkowej boiska i arbiter przyznał gospodarzom rzut wolny. Łukasz Pietrzak posłał piłkę w stronę bramki SKP, a ta przeleciała nad wysuniętym z bramki golkiperem i dość niespodziewanie wpadła do siatki.

Goście pierwszy strzał w meczu oddali dwie minuty później, ale uderzenie było zbyt lekkie by zaskoczyć Dawida Kołodziejczaka.

W 15 minucie słupczanie mogli pokusić się o zdobycie wyrównującej bramki. Jakub Woźniak dośrodkował piłkę w pole karne, a nie pilnowany Piotr Głowala uderzył głową metr nad poprzeczką.

Trzy minuty później, ponownie Łukasz Pietrzak uderzył z rzutu wolnego z okolicy 23-go metra, ale tym razem futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W kolejnej akcji, z 8 metrów uderzył Dariusz Gromanowski, ale Kołodziejczak nogami obronił ten groźny strzał.

W 36 minucie podanie przed polem karnym SKP otrzymał Michał Kwiatkowski. Pomocnik LKS-u zagrał piłkę do nadbiegającego Łukasza Kujawy. Ten kropnął jak z armaty z lewej nogi, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce słupeckiej bramki.

W 45 minucie znów z rzutu wolnego uderzył Łukasz Pietrzak. Tym razem golkiper SKP - Bartosz Przybyła miał sporo szczęścia, gdyż piłka po strzale „Badiego” z 30 metrów trafiła w poprzeczkę.

W 52 minucie na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Rafał Dębowski. Obrońca LKS-u wpadł w pole karne i oddał bardzo mocny, ale minimalnie niecelny strzał.

Minutę później Piotr Głowala stanął przed szansą na zdobycie wyrównującej bramki, ale piłka po jego uderzeniu głową o centymetry minęła światło bramki.

W 55 minucie Krystian Robak rozegrał krótki rzut rożny z Bartkiem Andrzejewskim. Ten drugi oddał bardzo mocny strzał, a Bartosz Przybyła z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

Między 68 a 70 minutą goście oddali dwa strzały na bramkę. Najpierw Dawid Kołodziejczak ładnie wyłapał uderzenie z kilkunastu metrów, a następnie Dariusz Gromanowski uderzył głową nad bramką.

W 82 minucie Paweł Bryzgalski wywalczył piłkę przed polem karnym gości i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety, Bartosz Przybyła szybkim wyjściem z bramki uniemożliwił napastnikowi LKS-u oddanie celnego strzału.

W 88 minucie, ponownie napastnik LKS-u znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale tym razem źle trafił w piłkę na 11-tym metrze.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, zwycięstwo ślesinian powinien przypieczętować Krzysztof Siedlecki, ale nie zdołał on czysto trafić w piłkę na drugim metrze.

Ta sytuacja mogła się zemścić już chwilę później, kiedy po uderzeniu Alana Kujawy, piłka zatrzymała się na poprzeczce ślesińskiej bramki.

Tak więc po dzisiejszym meczu, zespół LKS-u dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty i ma już ich 24 w swoim dorobku.

W tym miejscu naszym piłkarzom należą się duże gratulacje i podziękowania, że mimo gorszej dyspozycji w dzisiejszym meczu i ciężkich warunków jakie postawili rywale, potrafili wygrać ważny mecz i choć na jeden dzień awansować na pozycję lidera.

LKS ŚLESIN – SKP Słupca 1:0 (1:0)

Bramka: Łukasz Pietrzak (7’ rzut wolny)

Żółte kartki: Paweł Błaszczak (49’), Michał Kwiatkowski (76’), Krzysztof Siedlecki (79’) – Bartosz Bednarowicz (45’), Norbert Lorencki (49’), Piotr Głowala (81’)

Skład LKS-u: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski (65’ Paweł Bryzgalski), Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki, Bartosz Andrzejewski – Michał Kwiatkowski, Bartłomiej Siek (85’ Paweł Krygier), Krystian Robak (kpt.), Łukasz Kujawa, Łukasz Pietrzak (72’ Krzysztof Siedlecki) – Paweł Błaszczak

Pozostali rezerwowi: Marcin Wojciechowski, Waldemar Kaźmierczak, Błażej Podziński

Skład SKP: Bartosz Przybyła – Bartosz Bednarowicz, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk – Dariusz Gromanowski, Norbert Lorencki (76’ Jakub Jóźwiak), Piotr Głowala (kpt.), Alan Kujawa, Jakub Woźniak, Mateusz Duszyński (56’ Mateusz Mroziński)

Pozostali rezerwowi: Sebastian Wyszpolski, Patryk Krawiec, Piotr Witowski

Sędziowali: Jacek Włoch (główny), Arkadiusz Reśliński, Adrian Żakowski