Zagrają z Lechem Rypin

19. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej przyniesie Chełminiance Chełmno ważny mecz wyjazdowy z Lechem Rypin. Zawodnicy naszego klubu chcą przełamać passę niekorzystnych wyników w ostatnich spotkaniach.

Rypinianie plasują się o pozycję niżej od ekipy z „miasta zakochanych”, lecz po osiemnastu rywalizacjach mają tyle samo punktów na swoim koncie co spadkowicz z III ligi – łącznie jest ich dwadzieścia pięć. Warto zwrócić na bardzo dobrą formę Lecha na swoim terenie, gdyż u siebie, w dziewięciu meczach, siedmiokrotnie wygrał oraz po jednym razie zremisował i przegrał. Zespół z Rypina można tym samym nazwać drużyną własnego boiska.

W 2016 roku najbliższy przeciwnik chełmnian zagrał dwa spotkania w IV lidze. W pierwszym z nich ograł 3:1 Naprzód Jabłonowo Pomorskie po dwóch trafieniach Marcina Mrówczyńskiego oraz golu Piotra Buchalskiego. W poprzedniej serii gier rypińscy zawodnicy ulegli na wyjeździe 0:1 Piastowi Złotniki Kujawskie. Ponadto były II-ligowiec niedawno w Pucharze Polski pewnie zwyciężył rezerwy bydgoskiego Zawiszy, wygrywając z nimi na wyjeździe 3:0 po bramkach Szymona Moszczyńskiego, Martyna Trędewicza i Radosława Fodrowskiego.

Historia meczów Chełminianki Chełmno z Lechem Rypin:

14.09.13 r. - IV liga 3:1 (w) bramki: Gross, Ernest, Grzelecki

26.04.14 r. - IV liga 1:2 (d) bramka: Kaczkowski

29.08.15 r. - IV liga 2:1 (d) bramki: Grzelecki, Kaczkowski

W Rypinie kibiców czeka z pewnością ciekawe widowisko. Oby skończyło się ono korzystnym rezultatem dla Chełminianki Chełmno. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Poprowadzi je trójka sędziowska z Bydgoszczy w składzie: Krzysztof Kanclerz, Michał Głowacki i Marcin Modry.

19. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej - zestaw par:
Data Gospodarze Wynik Goście
Chemik Bydgoszcz