Z Rol.Ko w Kowalewie

O dwóch pierwszych pojedynkach w IV lidze piłkarze oraz kibice z Chełmna powinni jak najszybciej zapomnieć. 22 sierpnia chełmnianie powalczą o pierwsze punkty w Kowalewie Pomorskim. Rywalem nie będzie jednak miejscowy Promień, a Rol.Ko Konojady.

Trzecia kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej przyniesie piłkarzom Chełminianki Chełmno starcie z Rol.Ko Konojady. Najbliższy rywal chełmnian swoje spotkania na co dzień rozgrywa w Jabłonowie Pomorskim, lecz z powodu festynu mecz odbędzie się na stadionie w Kowalewie Pomorskim. Pierwszy gwizdek w najbliższą sobotę o godzinie 11:00. Pojedynek poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Rafał Podlewski (Izdebno), Marcin Liana (Żnin) oraz Patryk Sławski (Grochowiska Księże).

Chełminianka Chełmno grała w swojej historii w lidze dwukrotnie z zespołem z Konojad, a było to w sezonie 2012/2013, gdy chełmnianie wygrali klasę okręgową. Wtedy zespół z „miasta zakochanych” pokonał Rol.Ko u siebie 2:1 i w rundzie rewanżowej również ograł piłkarzy z Konojad na wyjeździe, tym razem 3:1.

Rol.Ko Konojady ma dotychczas na swoim koncie wygraną w pierwszej kolejce 4:0 z Lechem Rypin oraz niespodziewaną porażkę 1:2 z Piastem w Złotnikach Kujawskich. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie drużyna z powiatu brodnickiego miała awans do III ligi na wyciągnięcie ręki – wystarczyło jej zdobycie sześciu punktów w dwóch ostatnich seriach gier. Jednakże w Konojadach zaprzepaszczono tę szansę. W Rol.Ko po tej klęsce pozostali czołowi piłkarze, a na dodatek pozyskano kilku graczy – między innymi Tomasza Rogóża, który jeszcze parę miesięcy temu był bliski gry w Chełminiance. Nasz najbliższy rywal przed trzecią kolejką ma duże problemy kadrowe, a po meczu z Piastem Złotniki Kujawskie do grona kontuzjowanych graczy dołączył Borys Modracki.