Trzy punkty dopisane

Zgodnie z planem Chełminianka Chełmno pewnie ograła na wyjeździe Włocłavię Włocławek 3:0 (1:0). Bramki dla chełmnian zdobyli Dawid Piasecki, Dawid Cylc i Wojciech Ernest.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski, Orlicki, Szpankiewicz, Śmigielski (46 Olszewski) – Marks, Kaczkowski (k), Rogulski, Cylc, Grzelecki (46 Ernest), Piasecki.

Drużyna z „miasta zakochanych” już od początku meczu zepchnęła gospodarzy do obrony. Zapędy ofensywne włocławian kończyły się najczęściej na czterdziestym metrze od swojej bramki. Przez całe spotkanie nie mieli oni żadnej groźnej akcji. Podopieczni Rafała Baranowskiego otworzyli wynik spotkania w jedenastej minucie gry, gdy z prawej strony z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Kaczkowski, a piłkę do siatki skierował Dawid Piasecki. Wynik przed zmianą stron powinien być wyższy, lecz kilka razy szwankowała skuteczność Chełminianki lub brak boiskowego cwaniactwa.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy rywalizacji chełmnianie podwyższyli na 2:0 po debiutanckiej bramce w barwach KS-u Dawida Cylca. Ten sam gracz asystował przy następnym golu, którego strzelcem był wprowadzony na boisko po przerwie Wojciech Ernest. Po tym trafieniu gra siadła z obu stron – nasz zespół wiedział, że ma praktycznie pewne trzy punkty, a zniechęcona Włocłavia chciała już jak najszybciej zejść do szatni – były III-ligowiec ma „zawalczyć” dopiero w klasie okręgowej.