Popis Chełminianki Chełmno przeciwko Cuiavii

Chełminianka Chełmno, grająca dzisiaj w okrojonym składzie, pokonała u siebie 4:0 (3:0) Cuiavię Inowrocław. Hattrickiem popisał się Wojciech Ernest, a jedno trafienie dołożył Bartek Majorek.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Bolt, Pawski, Orlicki, Szpankiewicz [żk], Baranowski, Kaczkowski (K), (75 Sikora), Rogulski, Majorek, Piasecki, Ernest.

Przed spotkaniem ligowych sąsiadów z tabeli nikt nie był w stanie wskazać wyraźnego faworyta rywalizacji. Z jednej strony chełmnianie nie mogli skorzystać z kilku zawodników, a z drugiej Cuiavia słabo radzi sobie na wyjazdach.

Wynik pojedynku otworzył Wojciech Ernest w 32. minucie starcia. Jeden z obrońców gości niefortunnie dla siebie wybijał piłkę, która trafiła w Piotra Kaczkowskiego, futbolówkę przejął „Erni”, minął dwóch zawodników i uderzył po długim słupku.

W 38. minucie meczu Bartosz Majorek z lewej strony ograł przeciwnika i podał do Dawida Rogulskiego. Strzał wychowanka UKS-u Chełmno jeszcze wybronił golkiper przyjezdnych, lecz Ernest skutecznie dobił i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0.

Także trzeci gol padł po dobitce, ale tym razem uderzał Ernest, a do piłki dopadł Bartosz Majorek, który był dzisiaj ustawiony bardziej ofensywnie z powodu nieobecności Tomasza Grzeleckiego. Tym samym trzy minuty przed przerwą utalentowany zawodnik zaliczył debiutancką ligową bramkę w barwach Chełminianki Chełmno.

Wynik rywalizacji ustalił Wojciech Ernest pół godziny przed końcem meczu. Bartek Majorek dogrywał piłkę w pole karne, defensor wybił pod nogi byłego piłkarza Wdy Świecie, a ten lewą nogą pokonał golkipera Cuiavii.

Chełmnianie byli dzisiaj bezlitośni dla swych rywali, raz po raz zadając im ciosy w postaci goli. Ważne trzy punkty pozostały w Chełmnie i ten fakt bardzo cieszy, zważając na dwa ostatnie, nie najlepsze spotkania w wykonaniu graczy Rafała Baranowskiego.

To jeszcze nie koniec ligowej piłki w 2015 roku dla chełmińskich kibiców. W związku z decyzją o rozegraniu jednej wiosennej kolejki już teraz, piłkarze znad Wisły będą gościć w sobotę Unię Solec Kujawski. Mecz z Cuiavią daje nadzieje na dobry rezultat i zrewanżowanie się byłemu III-ligowcowi za porażkę z początku sezonu.