Padło dużo bramek. Wygraliśmy!

Chełminianka Chełmno wygrała 4:3 (1:1) w spotkaniu z Pogonią Mogilno, które zostało rozegrane w ramach 25. kolejki IV ligi. Gole dla naszego zespołu padły za sprawą trafień Wojciecha Ernesta (2), Piotra Kaczkowskiego i Tomasza Grzeleckiego.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski, Szpankiewicz [żk], Orlicki, Śmigielski [żk] (86 Bolt) – Kaczkowski (k) (88 Olszewski), Baranowski (61 Piasecki), Marks [żk], Cylc [żk], Rogulski – Ernest (76 Grzelecki).

Już w 7. minucie meczu wynik rywalizacji otworzył Wojciech Ernest. Goście odpowiedzieli błyskawicznie trafieniem Mateusza Nawrockiego. Rezultat 1:1 utrzymał się przez całą pierwszą połowę. Oba zespoły stwarzały sobie dogodne akcje i tylko kwestią czasu było to, aż padną kolejne gole. Krótko po zmianie stron Piotr Kaczkowski skierował futbolówkę do siatki, a piłkę prosto na głowę dograł mu Wojciech Ernest. Niestety, w 55. minucie gospodarze ponownie doprowadzili do remisu – tym razem Mateusza Kawałę przechytrzył inny z Mateuszów będących na boisku – Jankowski.

W 64. minucie spotkania stadion w Chełmnie ponownie eksplodował radością, gdyż bramkę na 3:2 strzelił Wojciech Ernest, który rozgrywał w sobotę dobre zawody. Pogoń Mogilno nie mogła znaleźć sposobu na akcje ofensywne chełmnian, a sama była osłabiona z przodu, gdyż z powodu urazu od początku meczu nie zagrał Krzysztof Szal. Trzeba przyznać, że w porównaniu do poprzedniego meczu ekipy z „miasta zakochanych” przeciwko rezerwom Zawiszy Bydgoszcz, tym razem na plac gry wyszła odmieniona drużyna, której występ wyglądał nieźle. Daje to powody do optymizmu przez następnymi kolejkami IV ligi.

Wracając do wydarzeń boiskowych, w 82. minucie rywalizacji Dawid Cylc został sfaulowany w obrębie „szesnastki” i sędzia Łukasz Bania podyktował za to rzut karny, którego na gola zamienił Tomasz Grzelecki. Kilka minut później „Grzeli” znowu stanął przed szansą na podwyższenie wyniku jako wykonawca „jedenastki”. Według arbitra jeden z piłkarzy przyjezdnych nieregulaminowo zatrzymał Dawida Piaseckiego. Grzelecki przy swojej drugiej próbie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad bramką Pogoni Mogilno. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem gola kontaktowego dla sobotniego przeciwnika chełmnian zdobył Tomasz Gorgoń i zrobiło się nerwowo na boisku w „mieście zakochanych”.

Wynik jednak już nie uległ zmianie i po skończeniu meczu na tablicy widniał rezultat 4:3 dla naszej drużyny. W najbliższą sobotę jedziemy do Kowalewa Pomorskiego na starcie z miejscowym Promieniem. Nasz kolejny rywal w miniony weekend nie zagrał. Z powodu problemów kadrowych chciał przełożyć swój pojedynek z Piastem Złotniki Kujawskie, na co nie zgodził się KPZPN. Promień zostanie ukarany walkowerem.