Jak nie być gorszym i przegrać

Strata gola w 89. minucie gry spowodowała porażkę 0:1 z rezerwami Zawiszy II Bydgoszcz.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Szpankiewicz, Baranowski, Orlicki, Śmigielski – Kaczkowski (k), Marks, Piasecki [żk] (80 Olszewski), Cylc (85 Wódkiewicz), Rogulski – Ernest (68 Czyżniewski).

Mecz pomiędzy Zawiszą II Bydgoszcz a Chełminianką Chełmno był trudny dla oka. Padało w nim dużo niecelnych strzałów, a klarownych akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Rezerwy I-ligowca wykorzystały zamieszanie w polu karnym z 89. minuty i za sprawą trafienia Marcina Słowińskiego zapewniły sobie trzy punkty. Rezultat 0:1 jest niesprawiedliwym i nieadekwatnym do przebiegu spotkania – bezbramkowy remis, który utrzymywał się bardzo długo, lepiej odzwierciedlał pojedynek na boisku przy ulicy Sielskiej. W futbolu chodzi o to, aby wykorzystywać okazje, nawet gdy ma się ją jedną, i ta sztuka udała się bydgoszczanom.