Dziwna przegrana

Chełminianka Chełmno przegrała 0:3 (0:1) z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie w spotkaniu 21. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Bramki dla gości strzelili Marcin Rupiński w 38. minucie meczu oraz Grzegorz Bała w 60. i 62. min gry.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski [żk], Orlicki, Szpankiewicz, Śmigielski, Kaczkowski (k), Baranowski, Marks, Ernest (54 Piasecki), Rogulski, Ernestowicz (46 Cylc).

Sobotni mecz chełmnian nie przebiegał pod dyktando przyjezdnych, a rezultat 0:3 jest efektem nieskuteczności w ofensywie i niepotrzebnych błędów w obronie. Kibice z „miasta zakochanych” zapewne najbardziej zapamiętali sytuację z 37. minuty rywalizacji, gdy Wojciech Ernest z najbliższej odległości nie trafił do bramki. W odpowiedzi Naprzód przeprowadził akcję, którą na gola zamienił Marcin Rupiński.

Po zmianie stron znać o sobie dał Grzegorz Bała. Popularny „Bałer” dwukrotnie pokonał Mateusza Kawałę. 44-latkowi wiek nie przeszkadza w tym, aby nadal regularnie trafiać do siatki w rozgrywkach IV-ligi kujawsko-pomorskiej. Ekipa z Jabłonowa Pomorskiego potrafiła utrzymać koncentrację i dowiozła do końca korzystny dla siebie rezultat.

Chełminianka Chełmno zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli. Zespół trenowany przez Rafała Baranowskiego, mimo niespodziewanej porażki, nadal utrzymuje kontakt z pozycjami, które zapewnią utrzymanie. W następny weekend chełmnianie udają się do Włocławka na mecz z tamtejszą Włocłavią – outsiderem rozgrywek.