Wiosnę zaczynamy w sobotę

Chełminianka Chełmno, podobnie jak reszta drużyn z IV ligi, już w ten weekend rozegra, pierwotnie zaplanowaną na początek wiosny, szesnastą kolejkę spotkań. Do Chełmna przyjedzie Unia/Drobex Solec Kujawski, z którą zmierzymy się w sobotę o godzinie 13:30 na Stadionie Miejskim w Chełmnie. Mecz poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszczy w składzie: Bartosz Kaszyński, Dawid Błażejczyk i Michał Sobczak.

Najbliższy rywal chełmnian zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma po piętnastu spotkaniach trzydzieści jeden punktów na swoim koncie. Unia zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym terenie, gdzie w ośmiu pojedynkach siedmiokrotnie wygrała, a raz zremisowała. Będąc gośćmi solczanie wypadają już o wiele słabiej – podopieczni Roberta Bednarka przywieźli z ośmiu wyjazdów dziewięć „oczek”.

Unia nie jest przeciwnikiem, z którym Chełminiance gra się dobrze. Dotychczas chełmnianie nie zdobyli chociażby punktu w spotkaniach z piłkarzami z Solca Kujawskiego. W pierwszej kolejce IV ligi zawodnicy Rafała Baranowskiego ulegli unitom aż 1:5 na ich stadionie. Trzeba mieć nadzieję, że jutro w życie wejdzie zasada: każda seria ma kiedyś swój koniec.

Historia meczów ligowych:

Unia 3:1 Chełminianka, 24.09.11 r. - IV liga

Chełminianka 0:4 Unia, 05.05.12 r. - IV liga

Chełminianka 0:2 Unia, 16.11.14 r. - III liga

Unia 7:0 Chełminianka, 06.06.15 r. - III liga

Unia 5:1 Chełminianka, 08.08.15 r. - IV liga

Unia/Drobex Solec Kujawski posiada w swoich szeregach kilku graczy, którym należy się przyjrzeć. Prawdziwą furorę w obecnych rozgrywkach robi 19-letni napastnik Sebastian Pacek – zdobywca już siedemnastu bramek dla swojego zespołu i jednocześnie lider klasyfikacji strzelców. Ze skrzydeł młodego zawodnika mają wspierać dynamiczni Dawid Janicki i Łukasz Nowak. Pierwszy z nich w poprzednim sezonie reprezentował Elanę Toruń, a drugi w przeszłości bronił barw m.in. Gromu Osie.

W poprzedniej kolejce Unia zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Piastem Złotniki Kujawskie. Jak będzie wyglądać przebieg ostatniego meczu w 2015 roku w Chełmnie? Aby o tym się przekonać, zapraszamy jutro o 13:30 na chełmiński stadion.

Kolejka 16 - IV liga
Data Gospodarze Wynik Goście