Strażak ponownie ograny. Znowu skutecznie w ofensywie

W spotkaniu rozegranym na naturalnej murawie w Przechowie Chełminianka Chełmno ograła 5:1 miejscowego Strażaka.

Chełminianka: Kawała – Śmigielski, Bolt, Orlicki, Adamka, Marks, Kaczkowski, Ernestowicz, Rogulski, Olszewski, Cylc.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Piotr Kaczkowski (2), Dawid Cylc, Przemysław Ernestowicz i Dawid Rogulski. Honorowe trafienie dla rywali zaliczył Marcin Wanat. Pierwsza połowa gry toczyła się pod dyktando drużyny z „miasta zakochanych”, a na początku drugiej lekko przycisnęli przeciwnicy z Przechowa. Później Chełminianka odzyskała inicjatywę i w związku z tym kolejny test-mecz zakończył się jej zdecydowanym zwycięstwem.

Był to ostatni sparing w tym okresie przygotowawczym, który rozegrała drużyna prowadzona przez Rafała Baranowskiego. Podsumowując – IV-ligowiec ośmiokrotnie rywalizował towarzysko tej zimy. Siedem pojedynków skończyło się zwycięstwem chełmnian – dwukrotnie ze Strażakiem/Wdą II Przechowo oraz z Radzynianką Radzyń Chełmiński, Gwiazdą Starogród, Mustangiem Ostaszewo, UKS-em Chełmno i Torem Laskowice Pomorskie. Jedyną wpadką była zdecydowana porażka z Wisłą Nowe. Chełminianka w tych spotkaniach strzeliła 36 bramek, a straciła ich 14.