Podział punktów w meczu z Sadownikiem

Chełminianka Chełmno zremisowała 1:1 (1:1) w wyjazdowym meczu z Sadownikiem Waganiec. Chełmnian na prowadzenie wyprowadził Piotr Kaczkowski w 12. minucie spotkania, a stan rywalizacji wyrównał Łukasz Lewandowski kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy gry.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Śmigielski, Murawski [żk], Orlicki, Majorek, Marks (80 Sikora), Kaczkowski (K), Rogulski, Piasecki, Grzelecki (87 Bolt), Ernest.

Piłkarze z „miasta zakochanych” nie mogli skorzystać w dzisiejszym pojedynku z optymalnego składu. W wyjściowej jedenastce nie ujrzeliśmy m.in. pauzującego za kartki Rafała Baranowskiego czy Oskara Nalaskowskiego, który jest nadal kontuzjowany.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla zespołu znad Wisły, gdy w 12. minucie po prostopadłym podaniu Wojciecha Ernesta do Piotra Kaczkowskiego, ten drugi umieścił piłkę w siatce. W pierwszej części spotkania przyjezdnym z Chełmna gra układała się poprawnie.

Jednak krótko przed przerwą Paweł Śmigielski sfaulował jednego z zawodników przeciwnika daleko od bramki. Z dorzuconą futbolówką minął się Mateusz Kawała i Łukasz Lewandowski stanął przed szansą na wyrównanie wyniku meczu. Gracz beniaminka z Wagańca nie pomylił i zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 1:1.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni w Zbrachlinie nie oglądali wielu dogodnych okazji bramkowych. Po skończeniu rywalizacji przez sędziego Dariusza Drozda z Bydgoszczy wynik był taki sam, jak po pierwszej połowie gry.

W dzisiejszym spotkaniu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Szymon Marks. Doświadczony piłkarz nabawił się urazu stawu łokciowego i w związku z tym musiał on pojechać do szpitala. Na całe szczęście były zawodnik Olimpii Grudziądz już jest w domu z nastawionym łokciem.

Po czternastu kolejkach Chełminianka Chełmno znajduje się na ósmym miejscu w tabeli IV ligi. Na szczycie klasyfikacji drużyn jest Chemik Bydgoszcz, a gonią go Rol.Ko Konojady i Unia Solec Kujawski. Następne kluby tracą do lidera już stosunkowo dużą liczbę punktów.