Podejmiemy Cuiavię Inowrocław w Święto Niepodległości

Piłkarze biegający po IV-ligowych boiskach mają mało czasu na regeneracje, gdyż już 11 listopada odbędzie się piętnasta seria spotkań. Chełminianka Chełmno w jej ramach będzie gościć u siebie Cuiavię Inowrocław.

Nasz najbliższy rywal jest siódmy w tabeli, więc wyprzedza nas jedynie o jedną pozycję i również ma tylko o jeden punkt więcej od drużyny Rafała Baranowskiego. Inowrocławianie strzelają stosunkowo niewiele goli, ale za to mają również bardzo solidną defensywę. Warto zauważyć to, że Cuiavia w sześciu swoich pojedynkach na wyjeździe wygrała tylko z Sadownikiem Waganiec, zremisowała z Orlętami Aleksandrów Kujawski, a resztę meczów przegrała.

Drużyna z Inowrocławia przez trwający sezon gra w kratkę, przeplatając dobre spotkania, takie jak to wygrana 3:1 z Rol.Ko Konojady, ze słabszymi występami (np. 2:5 z Lechem Rypin). Zawodnicy Chełminianki muszą zachować całkowity respekt wobec rywali, nie zapominając o tym, że mają przewagę swojego boiska.

Środowy przeciwnik chełmnian ma w swoim składzie kilku ciekawych zawodników. 21-letni Michał Kruszczyński strzelił już dwanaście goli i jest drugi w klasyfikacji strzelców IV ligi. Ponadto gracze, tacy jak m.in. Łukasz Kempski, Wojciech Springer czy Piotr Timm mają doświadczenie na poziomie III-ligowym.

Dotychczas Chełminianka grała w swojej historii dwukrotnie z Cuiavią. W sezonie 2010/2011, kiedy to chełmnianie debiutowali w IV lidze, górą byli inowrocławianie. W niestety pamiętnym dla nas meczu w Chełmnie ekipa z Inowrocławia rozgromiła zespół znad Wisły 7:0, by w rundzie wiosennej ponownie ograć piłkarzy z „miasta zakochanych”, tym razem 3:1.

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski), Marcin Wódkowski (Bydgoszcz) oraz Paweł Oparczyk (Zamość). Pierwszy gwizdek rozbrzmi w samo południe – serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion!

Kolejka 15
Data Gospodarze Wynik Goście