Młodziki wznowiły rozgrywki po pracowitej zimie

Młodziki Chełminianki Chełmno w minioną sobotę wygrali u siebie 14:2 z Mustangiem Ostaszewo po bramkach: Kamila Linkowskiego (6), Mateusza Skowrońskiego (3), Stanisława Gronowskiego (2), Huberta Szypera (2) i Patryka Zarembskiego. Tym samym młodzi zawodnicy, których szkoli Arkadiusz Kwella, powrócili do ligowych zmagań.

Okres przygotowawczy chłopcy rozpoczęli już od stycznia i w jego czasie, oprócz treningów, rozgrywali zarówno spotkania turniejowe na hali, jak i na boisku w formie zwykłych meczów. Zmagania na sali w Łysomicach zakończyły się dużym sukcesem chełmnian. Adepci piłkarstwa wygrali siedmiozespołową rywalizację, strzelając sześć bramek i nie tracąc przy tym żadnej.

Rozegraliśmy również miniturnieje z trampkarzami Gwiazdy Starogród i UKS-u Szkółki Piłkarskiej Chełmno. Zaliczyliśmy kilkanaście spotkań w ramach doskonalenia swoich umiejętności. Rezultaty w grach ze starszymi kolegami były tutaj najmniej ważne – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i nauka piłkarskiego rzemiosła. Po jednych zawodach korzystaliśmy z basenu, a po drugich wspólnie objadaliśmy się pączkami, gdyż był to akurat tłusty czwartek – relacjonuje Arkadiusz Kwella, trener młodzików Chełminianki.

7 lutego młodzi piłkarze z Chełmna wzięli udział w Koronowo Cup, w którym zajęli czwarte miejsce. Przeciwnikami chełmnian byli m.in. miejscowa Victoria czy Gwiazda Bydgoszcz. Dziewięcioma bramkami na koronowskiej hali popisał się Kamil Linkowski. Następnie młodzi zawodnicy rozegrali cztery mecze sparingowe. Najpierw przegrali z trampkarzami Gwiazdy Starogród 0:4, potem ograli 10:3 Gwiazdę Toruń, później rozgromili 10:0 Błękitnych Podwiesk i w końcu znowu rozbili kolejnego rywala – tym razem 8:1 LKS Dąbrowa Chełmińska.

Osobistym sukcesem Arkadiusza Kwelli było powołanie trzech chłopców z jego zespołu na konsultację kadry województwa. Kamil Linkowski, Stanisław Gronowski i Miłosz Kurkowski odbyli trening wraz z kolegami z regionu i rozegrali kilka meczów sparingowych. Wymieniona trójka pozostała w kręgu zainteresowań szkoleniowca reprezentacji i będzie dalej przez niego bacznie obserwowana.

Powracając do tematu spotkań towarzyskich – 16 marca w Chełmnie Chełminianka wygrała 19:1 z Pomowcem Kijewo Królewskie. Kamil Linkowski aż dziesięciokrotnie posyłał piłkę do siatki rywala. Ostatnim test-meczem był sprawdzian z Olimpią Grudziądz, który zakończył się pechową porażką 3:5.

– Ten pojedynek wygrywaliśmy już 3:1, ale trochę wymuszonych zmian po naszej stronie nie pozwoliło utrzymać zwycięstwa do końca. Łącznie pojawiliśmy się na dwóch dużych zawodach, strzelając 22 bramki i tracąc ich 9. Do tego należy dołożyć udział w dwóch miniturniejach. Poza tym w sześciu rywalizacjach kontrolnych zdobyliśmy 50 goli, a straciliśmy 13 – mówi Kwella, były wieloletni defensor Chełminianki.

Młodziki z Chełmna po wygranej z Mustangiem Ostaszewo zajmują drugie miejsce w swoich rozgrywkach. Następne spotkanie rozegrają 16 kwietnia u siebie z Pomowcem Kijewo Królewskie. Już teraz serdecznie zapraszamy sympatyków futbolu na ten mecz!

Strzelcy bramek w sparingach:

1. Linkowski Kamil – 15

2. Skowroński Mateusz – 8