Lech Rypin zdecydowanie górą

Chełminianka Chełmno przegrała 1:4 (0:2) z Lechem Rypin w meczu 19. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Honorowego gola dla chełmnian zdobył Wojciech Ernest w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

CHEŁMINIANKA: Kawała [żk] – Olszewski (46 Śmigielski [żk]), Szpankiewicz [żk], Orlicki (62 Bolt), Czyżniewski – Marks, Kaczkowski (k) [żk], Cylc (32 Ernestowicz), Rogulski, Piasecki (58 Grzelecki) – Ernest.

Niestety, ale to rypinianie byli stroną przeważającą w praktycznie całym spotkaniu. Otworzyli oni wynik w 20. minucie rywalizacji za sprawą trafienia Dawida Bociana. Na 2:0 podwyższył kwadrans później Marcin Mrówczyński. Dziesięć minut po zmianie stron Mateusz Kawała musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki, tym razem po golu Szymona Moszczyńskiego. Ten sam zawodnik zakończył strzelanie gospodarzy w sobotnim meczu w 80. minucie starcia.

W doliczonym czasie gry na listę strzelców po stronie Chełminianki Chełmno wpisał się Wojciech Ernest, któremu przy bramce asystował Piotr Kaczkowski. W Rypinie na placu gry nie pojawił się z powodu urazu Rafał Baranowski. Dobrą informacją jest to, że do rytmu meczowego powraca Paweł Śmigielski. Chełmnianie po dziewiętnastu rozegranych spotkaniach zajmują jedenaste miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. To sygnał do tego, aby zaczęli jak najszybciej punktować. Najbliższa okazja do tego już w sobotę, gdy do Chełmna przyjedzie Piast Złotniki Kujawskie.