Koniec snu zimowego

125 dni minęło od ostatniego meczu ligowego Chełminianki Chełmno, ale w końcu wracają! Jutrzejszym wyjazdem na teren Chemika Bydgoszcz nasza drużyna spróbuje udanie zainaugurować piłkarską wiosnę.

Kolejny rywal chełmnian plasuje się na najniższym stopniu podium w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Bydgoszczanie powrócili do gry w ubiegły weekend, kiedy to przegrali w powtórzonym spotkaniu 0:2 z Rol.Ko Konojady. Walka o awans do III ligi powinna rozstrzygnąć pomiędzy tymi dwiema drużynami oraz Unią/Drobex Solec Kujawski. Zawodnicy znad Brdy są podrażnieni ostatnią klęska, a ponadto nie mogą pozwolić sobie na zgubienie następnych punktów.

W drugiej części sezonu w Chemiku Bydgoszcz nie zagra jego superstrzelec Adam Kardasz, który przeniósł się do miejscowej Polonii. Jednym ze wzmocnień jest za to przyjście do klubu Dawida Raszki z Drwęcy Golub-Dobrzyń. W szeregach podopiecznych trenera Piotra Gruszki można znaleźć wiele znanych nazwisk w piłkarskim regionie. Obroną dyryguje Adrian Raszka, w środku pomocy piłki rozdziela Paweł Olszewski, a kolegów swoim doświadczeniem wspomaga Szymon Maziarz, w przeszłości piłkarz Zawiszy Bydgoszcz czy niedawno Startu Warlubie.

Ostatnie mecze Chełminianki Chełmno z Chemikiem Bydgoszcz:

22.09.12 r. - klasa okręgowa: 4:0 (w) bramki: Gross 2, Ernest, Marks

05.03.13 r. - klasa okręgowa: 3:2 (d) bramki: Kaczkowski, Grabowski, Ernest

15.08.15 r. - IV liga: 1:4 (d) bramka: Ernest

Chełmnianie zmierzą się z Chemikiem w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Glinki 79. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Grzegorz Gołdyn, Patryk Walczak oraz Piotr Pankowski.

foto: chemikbydgoszcz.pl