Kijewo Królewskie znowu przyniesie nam szczęście?

Kijewo Królewskie znowu przyniesie nam szczęście?

Intensywny tydzień Chełminianki Chełmno – już w najbliższą środę nasza drużyna odrabia ligowe zaległości. Zawodnicy znad Wisły o godzinie 17:30 na boisku w Kijewie Królewskim podejmą Orlęta Aleksandrów Kujawski.

Ponownie nie możemy zagrać na własnym obiekcie z powodu trwających na nim prac związanych z kładzeniem bieżni lekkoatletycznej. Poprzednie spotkanie w pobliskiej miejscowości skończyło się wygraną 2:0 z Łokietkiem Petrokan Brześć Kujawski. Miejmy nadzieję, że tym razem rezultat ponownie będzie dla nas korzystny.

Pierwotnie starcie z Orlętami miało odbyć się 30 kwietnia. Zamiast tego trener gości – Wiesław Borończyk – wyraźnie miał ochotę na starcie z… Rafałem Dobrowolskim, prezesem Chełminianki. Sternik aleksandrowian nie potrafił w sposób przystający doświadczonemu szkoleniowcowi wyrazić swojego zdania na temat bocznego boiska w Chełmnie i cała sytuacja skończyła się małym skandalem.

Zespół z Aleksandrowa Kujawskiego, podobnie jak nasza drużyna, jest ostatnio na fali. Beniaminek IV ligi kujawsko-pomorskiej wygrał ostatnie siedem meczów. W miniony weekend Orlęta rozgromiły na wyjeździe 6:0 Promień Kowalewo Pomorskie. W poprzedniej serii gier ekipy, które zagrają ze sobą w środę, zapewniły sobie utrzymanie, ale to spotkanie i tak będzie ciekawe i pełne podtekstów.

Pojedynek poprowadzi Łukasza Bania – ten sam arbiter sędziował rywalizację pomiędzy obiema drużynami w pierwszej części sezonu. Jesienią to Chełminianka była góra na obcym terenie, gdy zwyciężyła swojego najbliższego przeciwnika 2:1 po dwóch bramkach Piotra Kaczkowskiego. Powtórka? Nie mamy nic przeciwko!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości