Hat-trick Ernesta i komplet punktów!

Chełminianka Chełmno pokonała 3:1 (1:0) Sadownika Waganiec w spotkaniu, które zostało rozegrane na boisku w Kijewie Królewskim. Mecz odbył się w ramach 29. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski (60 Olszewski), Orlicki [żk], Szpankiewicz [żk] (80 Śmigielski), Bolt, Kaczkowski (k), Marks, Piasecki (60 Grzelecki), Rogulski, Ernestowicz, Ernest.

Nasz sobotni rywal to beniaminek rozgrywek, lecz jest już pewne, że jego przygoda w IV lidze skończy się degradacją i ponowną grą w „okręgówce”. Chełminianka przystąpiła do tego spotkania z planem zainkasowania kolejnego kompletu punktów. W kadrze zabrakło pauzującego za nadmiar żółtych kartek Dawida Cylca.

To chełmnianie byli stroną dominującą we wczorajszym meczu. Wynik rywalizacji otworzył w 44. minucie pojedynku Wojciech Ernest po uderzeniu głową. Wcześniej dobrym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Dawid Piasecki. „Piasek” opuścił boisko pół godziny przed końcowym gwizdkiem. Na placu gry zastąpił go Tomasz Grzelecki, który dziesięć minut później wywalczył rzut karny dla Chełminianki.

Do „jedenastki” podszedł Ernest i pewnym uderzeniem pokonał golkipera z Wagańca. Były zawodnik Wdy Świecie na poważnie włączył się w walkę o koronę króla strzelców. Nasz najskuteczniejszy snajper potwierdził to, kompletując hat-tricka w 74. minucie spotkania. Mało brakowało, a Mateusz Kawała mógłby cieszyć się czystym kontem, lecz przyjezdni po koniec rywalizacji zdobyli bramkę honorową.

Pożegnaliśmy się z Kijewem Królewskim zwycięstwem 3:1. Przy dobrym układzie wyników mamy jeszcze szanse na zajęcie piątego miejsca w tabeli. Wszystko będzie zależeć od wyjazdowego meczu z Cuiavią Inowrocław, które zwieńczy sezon 2015/2016 oraz rezultatów osiągniętych przez Orlęta Aleksandrów Kujawski i Pogoń Mogilno.