Falstart Chełminianki

Zespół Chełminianki Chełmno nie ma szczęścia do ekipy Unii Solec Kujawski. Chełmnianie ponownie przegrali wysoko w Solcu, tym razem 1:5, mimo tego, że przez prawie całą pierwszą połowę piłkarze z miasta zakochanych prowadzili 1:0.

UNIA: Skory - Grzelczak, Janicki, Kacprzak, Nowak (85 Duch), Nytko (46 Kubacki), Osiński, Pacek, Paczkowski, Środa (46 Górski), Woźniak (87 )

CHEŁMINIANKA: Bohdan [żk] – Majorek, Szpankiewicz [63 czk], Marks, Śmigielski, Kaczkowski (k), Bednarz, Ernest, Piasecki, Nalaskowski, Grzelecki.

Nieznośny upał był chyba największym rywalem piłkarzy podczas 1. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Na początku spotkania wydawało się, że to zawodnicy z Chełmna lepiej znoszą wysoką temperaturę. W 9. minucie rywalizacji wynik otworzył Dawid Piasecki po podaniu od Pawła Śmigielskiego. Krótko przed przerwą solczanie wyrównali za sprawą Dawida Paczkowskiego. Druga część gry to dominacja Unii Solec Kujawski. W 49. min Sebastian Pacek pokonał debiutującego w bramce Piotra Bohdana. Po 10 minutach bramkę dla gospodarzy strzelił Łukasz Nowak. Na dodatek niedługo później czerwony kartonik ujrzał Dawid Szpankiewicz. Po tym fakcie w 73. min drugie swoje trafienie zaliczył Łukasz Nowak. 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat spotkania ustalił Sebastian Pacek.

Warto odnotować, że w barwach Chełminianki w meczu ligowym zadebiutowali wczoraj wspomniany już Piotr Bohdan, a ponadto Karol Bednarz i Bartosz Majorek. Bednarz jest wychowankiem naszego klubu, a poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Gwieździe Starogród. Majorek przyszedł do Chełmna z Pomowca Kijewo Królewskie, gdzie występował głównie na pomocy, natomiast w starciu z Unią młody gracz został ustawiony na obronie. Cała trójka wymienionych zawodników jest jeszcze w wieku młodzieżowca.