Czy z Zawiszą Bydgoszcz przedłużymy dobrą serię?

Rezerwy Zawiszy Bydgoszcz – oto najbliższy rywal Chełminianki Chełmno w IV lidze. Ekipa Rafała Baranowskiego podejmie bydgoszczan na swoim terenie w sobotę o godzinie 15:30.

Drużyna z Bydgoszczy zdobyła w obecnych rozgrywkach dwanaście punktów. Podobnie jak chełmnianie rezerwy zespołu z Ekstraklasy cztery razy wygrały i czterokrotnie uległy swoim przeciwnikom. Obie ekipy są sąsiadami w tabeli – Zawisza jest szósty, a Chełminianka siódma w tabeli IV ligi.

Podczas gdy drużyna z „miasta zakochanych” swoje dwa ostatnie spotkania zakończyła z kompletem „oczek”, to bydgoski zespół po przegranych z Lechem Rypin i Piastem Złotniki Kujawskie stracił pozycję w ścisłej czołówce. Zawisza II Bydgoszcz miał bardzo dobry początek w IV lidze – w swych pierwszych trzech spotkaniach odprawił z kwitkiem Noteciankę Pakość, Sadownika Waganiec oraz Cuiavię Inowrocław. Jakie oblicze pokaże w dziewiątej serii gier najbliższy rywal Chełminianki Chełmno?

W rozgrywkach ligowych swoi sobotni przeciwnicy spotkali się w sezonie 2013/2014 i również była to IV liga. Pojedynek w Bydgoszczy zakończył się remisem 2:2, a rewanż w Chełmnie triumfem Zawiszy 4:2, gdy już zawodnicy Waldemara Brachuckiego mieli zapewniony awans do III ligi. Ostatni raz piłkarze znad Wisły zmierzyli się z Zawiszą 14 marca 2015 roku w Pucharze Polski na szczeblu kujawsko-pomorskiego ZPN-u i ponownie górą był klub z Bydgoszczy, ogrywając chełmnian 5:4 w dynamicznym pojedynku, który dostarczył kibicom wiele emocji.

Głównym sędzią meczu będzie Łukasz Bania z Torunia, a na liniach będą mu pomagać Krzysztof Kaczmarek i Paulina Kuzioła. Oczywiście – zapraszamy wszystkich kibiców na najbliższe spotkanie chełmnian!