Cztery transfery dopięte – dwa w trakcie załatwiania

Chełminianka Chełmno powoli zamyka kadrę na rundę wiosenną. Do drużyny z „miasta zakochanych” dołączyło czterech nowych zawodników.

Dawid Cylc – 18-letni utalentowany napastnik przychodzi do nas na zasadzie wypożyczenia z Wdy Świecie. Młody piłkarz zadebiutował na poziomie III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej już w wieku 16 lat, zaliczając nawet ligowe trafienia dla świecian. Cylc może pochwalić się występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Runda jesienna nie była dla niego zbyt udana – miejmy nadzieje, że wiosną „odkuje” się w barwach chełmnian.

Kamil Czyżniewski – rosły boczny obrońca, który może grać również na boku pomocy, wraca do nas po półrocznym wypożyczeniu do Wdy Świecie, gdzie rozegrał dziesięć spotkań w III lidze, zdobywając jedną bramkę. Ponadto były zawodnik Elany Toruń miał okazję sprawdzić się na tle Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Polski. 23-latek występował w Chełminiance w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015, gdy był jednym z wyróżniających się piłkarzy zespołu znad Wisły.

Przemysław Ernestowicz – drugi nowy młodzieżowiec w barwach KS-u. Przychodzi do IV-ligowca z grającego w lidze wojewódzkiej juniorów starszych UKS-u Chełmno, którego był czołowym zawodnikiem. Wychowanek Kasztelana Papowo Biskupie jest graczem ofensywnym i jego centymetry z pewnością przydadzą się „z przodu” chełmnianom.

Patryk Olszewski – uniwersalny 28-letni gracz dołączający do nas z A-klasowej Sparty Przysiersk. Kilka lat temu z Wojciechem Ernestem występował w III lidze we Wdzie Świecie. Zaczął trenować z Chełminianką w trakcie okresu przygotowawczego i ostatecznie związał się z zespołem z „miasta zakochanych”.

W trakcie załatwiania są transfery Przemysława Adamki z Wojownika Wabcz oraz Mateusza Kawały, który był wypożyczony do Chełmna z Toru Laskowice Pomorskie. W przypadku „Kawy” wskazany jest pośpiech, lecz klub ma przygotowane, na wszelki wypadek, wyjście awaryjne. Sytuacja kadrowa chełmnian uległa poprawie i większość z zawodników jest do dyspozycji trenera Rafała Baranowskiego. Z urazem zmaga się nadal Oskar Nalaskowski, lecz po powrocie do zdrowia powinien on wzmocnić rywalizację w szeregach Chełminianki.

Po stronie ubytków należy zapisać odejście Piotra Murawskiego do Legii Chełmża. Jak już wcześniej „Muri” wyraził chęć występów w wiceliderze klasy okręgowej. Jeszcze raz dziękujemy mu za wkład włożony w grę dla naszego klubu. Ponadto do Pomowca Kijewo Królewskie powrócił Bartosz Majorek, który jesienią bardzo dobrze prezentował się na lewej obronie. Utalentowany zawodnik był zimą testowany też w Starcie Warlubie, lecz nie zanosi się na to, aby mógł wykorzystać swój potencjał w którejś z wyższych lig. Bartek – dzięki za grę w Chełmnie!