Czekamy na wygraną!

Siódma kolejka przyniesie chełmińskim kibicom rywalizację pomiędzy drużynami Chełminianki Chełmno i Włocłavii Włocławek. Kto wyjdzie górą z pojedynku spadkowiczów z III ligi?

Drużyna z Włocławka na razie notuje drugi fatalny sezon w swoim wykonaniu. Włocłavia była zdecydowanie najsłabszą ekipą III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, a w tym roku włocławianie nie zdobyli jeszcze ani jednego „oczka” w IV lidze. Najbliższy rywal chełmnian posiada bardzo młodą kadrę, którą kieruje obecnie Wiesław Borończyk, który na początku września zastąpił na stanowisku trenera Marcina Piotrowskiego.

W dwóch meczach pod wodzą nowego szkoleniowca Włocłavia Włocławek nie zdobyła ani jednego gola. Na pewno ekipa przyjezdnych będzie chciała sprawić niespodziankę w Chełmnie. Przeciwnika nie wolno zlekceważyć – takie podejście może się skończyć blamażem, takim jak w poprzednim sezonie, gdy pewna swego Chełminianka uległa na wyjeździe włocławianom 0:1 po golu Arkadiusza Suchomskiego.

Jeżeliby spojrzeć na obie drużyny – wszystko przemawia za zwycięstwem drużyny z „miasta zakochanych”. Chełmnianie maja przewagę w postaci własnego boiska, posiadają bardziej doświadczoną kadrę i przystępują do rywalizacji w końcu w pełnym składzie. Plan na to spotkanie wydaję się być jasny – wygrana w dobrym stylu. Jeżeli zawodnicy Rafała Baranowskiego podejdą do meczu odpowiednio zmotywowani i skoncentrowani, to powinniśmy cieszyć się z trzeciej wygranej w sezonie.

Rywalizacja pomiędzy Chełminianką Chełmno a Włocłavią Włocławek rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Chełmnie. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w następującym składzie: Bartłomiej Pangowski (Bydgoszcz), Rafał Kosek (Bydgoszcz) i Łukasz Damski (Tryszczyn). Zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu na mecz!