Chełmnianie mają utrzymanie!

Chełmnianie mają utrzymanie!

Chełminianka Chełmno znowu wygrała, tym razem na wyjeździe 1:0 z Notecianką Pakość. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Wojciech Ernest w 37. minucie meczu.

CHEŁMINIANKA: Kawała – Czyżniewski [żk], Szpankiewicz, Orlicki, Śmigielski – Kaczkowski (k) [żk], Marks [żk], Piasecki (88 Bolt), Cylc, Rogulski – Ernest (85 Olszewski).

Chełmnianie tym samym zrewanżowali się dotkliwą porażkę z jesieni, kiedy to przegrali u siebie z pakościanami aż 2:6. Zawodnicy trenowani przez Rafała Baranowskiego stanęli dzisiaj na wysokości zadania i potrafili stworzyć sobie wiele okazji. Niestety, tylko jedna z nich została wykorzystana, ale finalnie liczy się to, że komplet „oczek” pojechał do Chełmna.

Dzięki temu zwycięstwu Chełminianka zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Drużyna znad Wisły miewała różne momenty w rundzie wiosennej, ale ostatnie wygrane polepszyły jej pozycję w tabeli. Do końca sezonu zostały mecze z Orlętami Aleksandrów Kujawski, Sadownikiem Waganiec oraz Cuiavią Inowrocław. W najbardziej optymistycznym scenariuszu chełmnianie mają szansę nawet na czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej.

28. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej - komplet wyników 
Data Gospodarze Wynik Goście
Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski
8:2
Włocłavia Włocławek
Cuiavia Inowrocław
0:4
Lech Rypin
Unia Drobex Solec Kujawski
3:1
Rol.Ko Konojady
Pogoń Mogilno
4:0
Zawisza II Bydgoszcz
Naprzód Jabłonowo Pomorskie
1:1
Chemik Bydgoszcz
Sadownik Waganiec
0:4
Piast Złotniki Kujawskie
Promień Kowalewo Pomorskie
0:6
Orlęta Aleksandrów Kujawski
Notecianka Pakość
0:1
Chełminianka Chełmno

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości