Chełminiankę ponownie czeka wyjazd

W szóstej kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Chełminianka Chełmno zagra na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo – wicemistrzem klasy okręgowej w poprzednim sezonie.

Dotychczas Naprzód jest niepokonany z trzema zwycięstwami oraz dwoma remisami na swym koncie. Beniaminek IV ligi okazał się lepszy od Promienia Kowalewo Pomorskie, Łokietka Brześć Kujawski oraz Piasta Złotniki Kujawskie, natomiast podział punktów nastąpił w konfrontacjach z Lechem Rypin i Notecianką Pakość w ostatniej serii gier.

Naprzód przed rozpoczęciem rozgrywek celował w górną połowę tabeli i póki co potwierdza, że nie były to ambicje wyssane z palca. Najbardziej rozpoznawalnym graczem najbliższego rywala chełmnian jest Grzegorz Bała, 43-letni napastnik i były piłkarz m.in. Zawiszy Bydgoszcz oraz Aluminium Konin. Po awansie do IV ligi Bała chciał zakończyć karierę, jednakże doświadczony zawodnik postanowił nadal wspomagać swój klub na boisku. Popularny "Bałer" miał okazję grać przeciwko Chełminiance w barwach Unifreeze Miesiączkowo i Sparty Brodnica. Drugą dobrze znaną w środowisku piłkarskim postacią z Naprzodu jest Valentin Dah – 30-letni obrońca, a niegdyś napastnik z przeszłością w Zawiszy Bydgoszcz i Elanie Toruń.

Spotkanie obu drużyn odbędzie się 12 września, początek rywalizacji pomiędzy Naprzodem a Chełminianką zaplanowano na godzinę 17:00. Pojedynek poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszczy w składzie: Krzysztof Kanclerz, Michał Głowacki i Marcin Modry.