Chełminianka pozyskała nowych zawodników

Drużyna Chełminianki Chełmno wzmocniła się przed trzecią kolejką IV ligi i pojedynkiem z Rol.Ko Konojady. Potwierdzono pozyskanie Mateusza Kawały, Dawida Rogulskiego i ponowną grę w klubie znad Wisły Dawida Orlickiego.

Mateusz Kawała to 22-letni bramkarz, który jest wychowankiem Chełminianki Chełmno. Po odejściu z KS-u goalkeeper występował we Wdzie Świecie, Pomowcu Kijewo Królewskie, a ostatnio w Torze Laskowice. Zawodnika czeka rywalizacja o miejsce pomiędzy słupkami z Przemysławem Muellerem. Kawała zadebiutuje w lidze już jutro, ponieważ Mueller będzie pauzować z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu z Chemikiem.

Drugi nowy nabytek to 18-letni Dawid Rogulski. Nastolatek jest napastnikiem, który przez całą swą dotychczasową przygodę z piłką grał w UKS-ie Szkółka Piłkarska Chełmno. Rogulski w poprzednim sezonie wywalczył ze swoją drużyną awans do ligi wojewódzkiej i był najlepszym strzelcem swojego zespołu. Snajper podopiecznych Adama Domagalskiego zagrał jeszcze w niedzielę po raz ostatni w barwach swego macierzystego klubu i zdobył jedną z bramek w wygranym 4:0 pojedynku z Pogonią Mogilno.

Rozstrzygnęła się sprawa Dawida Orlickiego, który ostatecznie pozostanie na kolejny sezon w Chełminiance. To dobra informacja, zważając szczególnie na to, że jednym z głównych problemów chełmnian była zbyt wąska kadra.

foto: facebook.com, chomplytliga.pl