Chełminianka powróciła do treningów

Wczoraj piłkarze Chełminianki Chełmno powrócili do treningów. Inauguracyjne zajęcia poprowadził Rafał Baranowski. W najbliższych dniach okaże się, kto zostanie szkoleniowcem drużyny znad Wisły.

Karuzela transferowa

Wśród zawodników ćwiczących na Stadionie Miejskim w Chełmnie byli między innymi powracający po kontuzji Szymon Marks i Dawid Piasecki, któremu zakończyło się wypożyczenie do Pomowca Kijewo Królewskie. Ponadto testowano trójkę młodych graczy z Chełmna i okolic. Zabrakło natomiast piłkarzy ściągniętych w poprzednim okienku transferowym przez Dariusza Durdę. Kamil Czyżniewski był ostatnio sprawdzany przez Spartę Brodnica, a Oskar Nalaskowski trenował z Wdą Świecie – nie jest ostatecznie pewne, kto z zawodników bydgosko-toruńskich pozostanie w KS-ie. Najbliższy okres będzie dość intensywny, jeśli chodzi o ruchy transferowe w Chełminiance Chełmno.

Skończyli grać

Potwierdziły się niestety wieści dotyczące odejścia Piotra Grossa z drużyny. Gross wyraził chęć gry w A-klasowym Wojowniku Wabcz. Właśnie tam spędzi rundę jesienną 32-letni supersnajper, dzięki któremu kibice z miasta zakochanych wielokrotnie mogli radować się po bramkach jego autorstwa. Decyzję o zakończeniu kariery podjął dotychczasowy kapitan zespołu Dariusz Pawski – wieloletnia ostoja defensywy chełmnian. Tym zasłużonym dla Chełminianki osobom bardzo dziękujemy za wkład w grę KS-u.

Sparingowe potyczki

Pierwsze dni treningów Chełminianki Chełmno zwieńczy sparing z III-ligowym Startem Warlubie, który zostanie rozegrany 18 lipca o godzinie 11:00 na obiekcie Stali Grudziądz. Tydzień później piłkarze z Chełmna zmierzą się z Radzynianką Radzyń Chełmiński, a w następny weekend z Wisłą Nowe. Godziny i miejsce pojedynków podamy w najbliższym czasie.