Chełminianka chce wygrać z Lechem Rypin

Drużyna Chełminianki Chełmno w sobotę 29 sierpnia o godzinie 16:00 na własnym stadionie rozegra mecz z Lechem Rypin. Obie ekipy niepomyślne rozpoczęły sezon w IV lidze. Kto będzie górą w ich najbliższym starciu?

Klub z Rypina opiera swój skład w dużej mierze na wychowankach. Wspomagają ich piłkarze z niezłą przeszłością klubową, tacy jak m.in. były bramkarz Resovii Rzeszów i Notecianki Pakość Bartosz Goszka oraz związani niegdyś z Elaną Toruń Marcin Mrówczyński i Łukasz Waligóra.

Rypinianie w pierwszej kolejce IV ligi przegrali na wyjeździe 0:4 z Rol.Ko Konojady, następnie także na obcym terenie zremisowali 2:2 z Naprzodem Jabłonowo, tracąc komplet punktów pod koniec spotkania. W ostatniej serii gier Lech podejmował u siebie Piast Złotniki Kujawskie – pojedynek zakończył się rezultatem 3:3.

Chełminianka Chełmno grała na razie dwukrotnie w lidze z Lechem Rypin. W sezonie 2013/2014, w którym chełmnianie zajęli drugie miejsce, a Lech był trzeci, podopieczni Waldemara Brachuckiego wygrali w rundzie jesiennej w Rypinie 3:1, aby na wiosnę przegrać u siebie 1:2 z byłym II-ligowcem.

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Daniel Mateusiak, Piotr Wiśniewski i Michał Pokorski.