Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

21.03.2019

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w sobotnim spotkaniu 18. kolejki IV ligi pokonali na własnym boisku Kujawiaka Kowal 2:1 (1:0). Bramki dla podopiecznych Wiesława Borończyka zdobyli: Mariusz Cichowlas i Mateusz Szafran.

Kujawianka Izbica Kujawska - Kujawiak Kowal 2:1 (1:0).
Bramki:
Mariusz Cichowlas (14) Mateusz Szafran(50) - Maciej Lewandowski (90).

Kujawianka: M. Mielczarek - Mazurkiewicz, Cichowlas (88. Williński), B. Mielczarek, Janik - Karbowiński, Szafran, Kołodziejski (46. Miziołek), Siek (80. J. Wesołowski), Tabaka (70. S. Popieliński) - Kowalski ż.

Kujawiak:Wojnowski - Ratajczyk, Jakubowski ż, Lewandowski ż, Śmigiel (78. Juśkiewicz), Kwiatkowski, Szymczak, Szalewski, Markowski (56. Shvets)- Grube.

Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu stworzyli sobie gospodarze, gdzie w 10 minucie groźnie na bramkę Kujawiaka uderzał Przemysław Kowalski. Cztery minuty później padła pierwsza bramka tego spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mariusz Cichowlas głową otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach spotkania stroną przeważającą byli podopieczni Wiesława Borończyka, czego dowodem była sytuacja sam na sam Damiana Sieka z 23 minuty spotkania. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy wybornej sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Oleg Tabaka, gdzie z 5 metrów uderzył wprost bramkarza przyjezdnych.

10 minut po wznowieniu gry gospodarze podwyższyli wynik. Strzał Przemysława Kowalskiego z linii bramkowej wybił obrońca Kujawiaka, ale dobitka Mateusza Szafrana była już skuteczna. Goście w tym fragmencie gry nie mieli już nic do stracenia i ruszyli do odważniejszych ataków. W 66 minucie Łukasz Grube strzałem z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę bramki Kujawianki. Trzy minuty przed końcem spotkania Hubert Szymczak z 17 metrów trafił w słupek bramki Kujawianki. Przewaga gości została nagrodzona w 90 minucie, gdzie Maciej Lewandowski strzelił honorową bramkę.