Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

29.06.2018

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w ostatnim spotkaniu sezonu pokonali na wyjeździe Pogoń Mogilno 4:1 (3:0) i dzięki porażce Polonii Bydgoszcz z Lechem Rypin zostali wicemistrzami IV ligi.

Pogoń Mogilno - Kujawianka Izbica Kujawska 1:4 (0:3).
Bramki:
Szal (80) - Kuropatwiński (7), Zieliński (16), Brzeziński (36, 51).

Pogoń: Uklejewski - Krajnyk, Cieślewicz, Jagielski, Urtnowski, Szal, Frandzelski, Gorgoń (13. Duszyński ż), Konieczka, Nawrocki, Mrówczyński (51. Kaźmierczak).

Kujawianka: Karolak - Siek, Kwiatkowski, Przybyszewski, M. Biernacki (61. Czapik) - Żuchowski (60. Tabaka), Skupiński (62. S. Popieliński), Brzeziński (72. Wesołowski), Kuropatwiński, Galanciak - Zieliński.

Początek sobotniego spotkania zdecydowanie należał do gości z Izbicy Kujawskiej. Już 2 minucie celnie na bramkę Pogoni uderzał Grzegorz Brzeziński. Cztery minuty później Łukasz Galanciak zagrał do Kamila Kuropatwińskiego, ale jego strzał wybronił Kacper Uklejewski. Zdecydowana przewaga Kujawianki przyniosła efekt w 7 minucie. Kamil Kuropatwiński wykorzystał podanie Łukasza Galanciaka i strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Dziewięć minut później piłkarze Kujawianki zdobyli swoją drugą bramkę. Kamil Zieliński wykorzystał błąd gospodarzy i strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza Pogoni. Gospodarze tak naprawdę po raz pierwszy bramce Kujawianki zagrozili w 25 minucie, gdzie strzał Krzysztofa Szala wybronił Krystian Karolak. Ten sam zawodnik trzy minuty później uderzył niecelnie na bramkę gości. W 36 minucie Kamil Zieliński zagrał do Grzegorza Brzezińskiego, a grający trener Kujawianki, który żegna się z tą funkcją, płaskim strzałem z 20 metrów podwyższył prowadzenie. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy niecelnie głową po rzucie rożnym uderzał Mateusz Nawrocki.

Tuż po zmianie stron składną akcję z udziałem Filipa Skupińskiego i Łukasza Galanciaka zakończył ten ostatni, który uderzył obok słupka bramki gospodarzy. W 51 minucie Grzegorz Brzeziński precyzyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył czwartą bramkę dla Kujawianki. W 56 minucie składną akcję przeprowadzili gospodarze. Adam Cieślewicz dośrodkował w pole karne do Filipa Jagielskiego, a ten z kilku metrów uderzył ponad bramką. Minutę później ten sam zawodnik uderzył minimalnie niecelnie zza pola karnego. W 62 minucie dali o sobie znać goście z Izbicy Kujawskiej, ale Kamil Kuropatwiński uderzył ponad bramką. Sześć minut później groźnie zaatakowali piłkarze Pogoni. Po składnej akcji całego zespołu strzał Krzysztofa Szala wylądował na poprzeczce bramki Kujawianki. W 80 minucie Krzysztof Szal atomowym strzałem z 25 metrów zdobył honorową bramkę dla gospodarzy. Dwie minuty później ponownie zaatakował zespół z Mogilna. Filip Jagielski idealnie dośrodkował do Mateusza Nawrockiego, a ten z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. W 85 minucie aktywny w tym spotkaniu Jagielski uderzył zbyt lekko żeby zaskoczyć Krystiana Karolaka. Dwie minuty później po kontrataku Mateusz Nawrocki uderzył ponad bramką Kujawianki. W 89 minucie przypomnieli o sobie goście z Izbicy Kujawskiej. Sebastian Popieliński idealnie zagrał do Kamila Kuropatwińskiego, ale najlepszy strzelec IV ligi przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W ostatniej akcji meczu strzał Adam Cieślewicza trafił w słupek bramki Kujawianki. Ostatecznie piłkarze Kujawianki pokonali Pogoń Mogilno 4:1 i dzięki porażce Polonii Bydgoszcz zostali wicemistrzami IV ligi.

Królem strzelców IV ligi w sezonie 2017/2018 z 41 bramkami na koncie został Kamil Kuropatwiński. Gratulujemy.

Pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca zaplanowano na 9 lipca.