Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

16.05.2017

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w sobotnim spotkaniu na szczycie 28. kolejki IV ligi pokonali na wyjeździe Start Warlubie 3:0 (1:0). Dzięki tej wygranej i remisie Unii Solec Kujawski z Unią Janikowo, zespół z Izbicy Kujawskiej awansował na pozycję lidera rozgrywek.

Start Warlubie - Kujawianka Izbica Kujawska 0:3 (0:1).
Bramki:
Kuropatwiński 2 (25, 74), Tabaka (90).

Kujawianka: Karolak - M. Biernacki, Kwiatkowski, Jędrzejewski ż (57. Tabaka), Łepski - Kuropatwiński, Skupiński, Brzeziński, Bistuła, Kowalski (90. Wesołowski) - Lewandowski (87. Woźniak).

W sobotnim spotkaniu Kujawianka wystąpiła osłabiona brakiem Łukasza Galanciaka, Kamila Mazurkiewicza, Bartłomieja Mielczarka i Piotra Nawrockiego. Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy udokumentowali swoją przewagę przede wszystkim stałymi fragmentami gry, ale to nie przyniosło efektu w postaci bramki. Goście z Izbicy Kujawskiej w tym fragmencie gry skupili się na uważnej grze w defensywie i wyprowadzaniu groźnych kontrataków. W 25minucie po jednej z kontr Michał Biernacki idealnie zagrał do Kamila Kuropatwińskiego, który strzałem z 3 metrów otworzył wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy pomimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej odsłony również należał go gospodarzy, którzy próbowali odmienić losy meczu. W 55 minucie na boisku pojawili się doświadczeni Michał Zarembski i Adam Reise, którzy ożywili poczynania Startu. W 74 minucie faulowany w polu karnym był Maciej Lewandowski, ale sędzia nie zdecydował się przerwać akcji i po ładnym zagraniu Kamil Kuropatwiński podwyższył wynik. Trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze byli blisko strzelenia kontaktowej brami, ale strzał Adama Reise trafił w poprzeczkę bramki Kujawianki. W 90 minucie po podaniu Przemysława Woźniaka, Oleg Tabaka ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gości z Izbicy Kujawskiej. Dzięki tej wygranej zespół Kujawianki awansował na fotel lidera rozgrywek.